News

150 tysięcy klasyków trance’u w jednym miejscu

Tak, dobrze czytacie - 150 tysięcy utworów muzyki trance w jednej bazie! Dwa lata pracy jednego człowieka dały niesamowite efekty - to prawdziwe muzeum historii gatunku i zarazem biblioteka, w której każdy skatalogowany utwór jest na wyciągnięcie ręki!

Koncz Dávid, autor projektu, znany również jako TheTranceHistorian, rozpoczął przedsięwzięcie w 2022 roku – od tamtej pory uzbierał ponad 150 tysięcy utworów, które kwalifikuje jako przede wszystkim jako trance i proto-trance, lecz pojawiają się również inne gatunki, takie jak euro house, italo dance czy hardstyle. Całość skompletował w arkuszu zawierającym linki umożliwiające bezpośredni odsłuch danego kawałka na platformie, na której został umieszczony.

ATB – 9PM (Till I Come)

Projekt jeszcze nie jest ukończony – autor twierdzi, że udało mu się skompletować 90 proc. tego, co finalnie ma znaleźć się w jego bazie.

Cosmic Gate – Exploration Of Space

Kto wie, być może teraz, gdy wieść o inicjatywie rozchodzi się po świecie muzyki elektronicznej, doczekamy się wydania nieznanych dotąd utworów powstałych w czasach świetności gatunku. Jesteśmy pewni, że na dyskach twardych komputerów należących do czołowych producentów muzyki trance, leżą jeszcze terabajty wspaniałej muzyki wartej tego, by ujrzała światło dzienne.

Zbiór znajdziecie tutaj.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →