News

Te utwory definiują muzykę trance według Was. TOP 30 i playlista

Niedawno zapytaliśmy Was o utwory, które według Was stanowią definicję gatunku, jakim jest trance. Dziękujemy za tak liczne odpowiedzi! Wśród nich znalazło się kilka oczywistych klasyków, niekwestionowanych hymnów, ale i parę zapomnianych perełek. Postanowiliśmy zebrać te propozycje, które pojawiały się najczęściej lub zyskały Waszą największą aprobatę. Tym samym powstał ten artykuł oraz playlista, na której znalazło się 30 wytypowanych przez Was numerów! Oto one!

Choć wielu uważa, że muzyka trance najlepsze czasy ma za sobą, to ostatnie lata wyraźnie pokazują jak wielkim, w zasadzie niewyczerpanym źródłem inspiracji jest ten gatunek. Owszem, można zgodzić się, że największy boom popularności nurt ten przeżywał na przełomie lat 90. i 00., lecz zarówno wcześniej, jak i później pojawiały się niesamowite utwory, które stały się ponadczasowymi przebojami.

Chicane – Saltwater

Trance wczoraj i dziś

Sama stylistyka, choć posiada kilka charakterystycznych cech wyróżniających ją spośród innych gatunków muzyki elektronicznej, również ewoluuowała, m.in. dając podwaliny pod współczesny EDM. Wielu artystów, którzy zaczęli od trance’u, do teraz jest aktywnych i niezależnie od tego, że po drodze zmieniali oni swój styl, to dziś wracają do korzeni. Wystarczy przesłuchać ostatnie utwory takich postaci jak Paul van Dyk, Tiësto czy Armin van Buuren.

Paul van Dyk – For An Angel

Trance – renesans

Co ciekawe, trance stał się fenomenem wśród młodszej publiczności, niemogącej pamiętać lat jego największej popularności. To właśnie osoby, które przychodziły na świat na początku XXI wieku, są dziś tymi, dzięki którym gatunek przeżywa kolejną młodość. Zarówno imprezowicze, jak i producenci, odkrywają utwory powstałe 15, 20, a nawet 25 lat temu i więcej, inspirują się nimi, grają je podczas imprez i odświeżają pamięć o znakomitych artystach.

Jak się okazuje, wielu czytelników FTB.pl doskonale pamięta czasy sprzed dwóch dekad i bez trudu przywołuje tytuły dawnych hitów, które rządziły parkietami w Polsce i na świecie. Trance’owe hymny, takie jak Saltwater Chicane, do dziś budzą zachwyt – nic dziwnego, że tak liczne grono słuchaczy nieustannie wraca do tych produkcji, a zarazem do tamtych czasów, dla wielu czasów młodości i beztroski.

TRANCE TOP 30 – playlista

Przeanalizowaliśmy dokładnie Wasze propozycje. Postaraliśmy się wybrać spośród nich te, które pojawiały się najczęściej lub cieszyły się największą aprobatą. Tym samym powstał zbiór 30 utworów, które według Waszej opinii, najwłaściwiej definiują wszystko, co najlepsze w muzyce trance. Przekonajcie się o tym sami! Przed Wami playlista złożona z Waszych propozycji! Przyjemnego odsłuchu!

TRANCE TOP 30 – definicja gatunku według czytelników FTB.PL
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →