News

12-letni numer Calvina Harrisa nadal ma się dobrze, potwierdza to notowanie Beatportu

Calvin Harris jest bez wątpienia jedną z największych gwiazd muzyki elektronicznej w historii. To on jest odpowiedzialny nie tylko za EDM-owe hity, ale również te mainstreamowe. W 2011 roku połączył te dwa brzmienia w jedno i stworzył numer, który jest doceniany przez internautów nawet po 12 latach od premiery! Jaki track mamy na myśli? Przekonajcie się sami!

Calvin Harris powinien być z siebie dumny

Pochodzący z albumu 18 Months jest jednym z największych hitów Szkota. Nic dziwnego, że znalazł się na jednym krążku z takimi przebojami jak np. I Need Your Love czy We’ll Be Coming Back. Wydany w sierpniu 2011 roku kawałek stał się trackiem, do którego wielu fanów powraca już od 12 lat. Jak widać, Calvin Harris nie potrzebował znanych wokalistek, aby stworzyć naprawdę nośny utwór!

Mowa tutaj oczywiście o numerze Feel So Close, który w tym momencie znajduje się na 58. miejscu na liście Mainstage Top 100 w serwisie Beatport. Mało tego, 12-letni track jakiś czas temu znajdował się jeszcze wyżej, bo o 14 lokat wyżej! Czym może to być spowodowane? Nostalgia? Nadchodzący numer z Ellie Goulding? Tego nie wiemy, lecz trzeba przyznać, że wyżej wspomniany utwór był swojego czasu szeroko rozchwytywany!

Przeczytaj również: Mija 18-naście lat od premiery jednego z największych hitów Tiesto

Feel So Close pojawiło się na siedmiu różnych zestawieniach listy Billboard w Stanach Zjednoczonych. Na tej najważniejszej czyli oczywiście Hot 100 numer znalazł się na 12 miejscu! Przez trzy lata utrzymywał się on na listach przebojów! W podsumowaniu roku 2012 pojawił się na najwyższym stopniu podium zestawienia US Dance/Mix Show Airplay. Myślę, że jest to jak najbardziej zasłużone wyróżnienie.

To jednak nie koniec ciekawych wiadomości związanych z Feel So Close. Drugi singiel z trzeciego albumu studyjnego Calvina Harrisa zdobył globalnie status 17-krotnej platyny! Mało tego, w Brazylii track ten pokrył się diamentem sprzedając się w ilości 250 tysięcy kopii. Wcale mnie nie dziwi, że po aż tylu latach fani nadal pamietają o jednym z najbardziej nostalgicznie brzmiących tracków od Szkota.

Będąc zupełnie szczerym, Feel So Close jest kwintesencją tego co działo się w muzyce elektronicznej w tamtych czasach. Piosenki tej używano dosłownie wszędzie. Produkcja Szkota pojawiła się np. w grze Guitar Hero Live czy w serialu Pamiętniki wampirów. Jest to kawałek, do którego po prostu chce się wracać. Wygląda na to, że większa grupa ludzi po tych 12 latach przypomniała sobie o tym przeboju i ponownie powołała go do życia. Takie powroty lubimy najbardziej!

Feel So Close pojawiło się na Beatporcie po długiej przerwie!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →