News
Szkocki Terminal V 2022 - nie żyje 19-latka

Tragedia na szkockim festiwalu Terminal V

Podczas halloweenowej odsłony wydarzenia Terminal V doszło do tragedii. Jej winowacją są najprawdopodobniej narkotyki. Co się stało?

Terminal V – co to za wydarzenie?

Według większości brytyjskich źródeł Terminal V jest największym festiwalem muzyki elektronicznej w Szkocji, którego każdą edycję odwiedza około 20 000 osób. Odbywa on się dwa razy w ciagu roku – w okolicach Wielkanocy oraz Halloween.

Październikowy festiwal powrócił w tym roku po 3 latach przerwy spowodowanych pandemią COVID-19 i odbył się w murach The Royal Highland Centre.

Przeczytaj również: Ci DJ-e nagrali 33-minutowy set, w którym znalazły się… 333 numery

Line-up festiwalu uzupełniają głównie brytyjskie nazwiska związane ze scenami techno i house. Podczas feralnej, halloweenowej edycji, która trwała 12 godzin, zagrali m.in. Pan-Pot, Skream, FJAAK, Richie Hawtin, T78 i Reiner Zonneveld.

Obejrzyj aftermovie z pierwszej odsłony Terminal V 2022

Terminal V 2022 – nie żyje 19-latka

Według publicznych informacji osobą, która zmarła po udziale w halloweenowym Terminal V, okazała się 19-letnia Maya Nager. Nastolatka zasłabła podczas imprezy 29 października 2022 i została przewieziona do szpitala. Jej zgon potwierdzono w następny poniedziałek.

Sprawa jest nadal badana przez szkocką policję, ale przed startem wydarzenia miasto wyrażało obawy związane z zażywaniem narkotyków podczas imprezy, gdzie podczas spotkania radnych omawiano, jak ograniczyć incydenty związane z narkotykami.

Według oficera bezpieczeństwa publicznego Edynburga, Terminal V uchodzi za wydarzenie o „największym ryzyku”. W 2017 odnotowano 11 przypadków medycznych związanych z narkotykami, w wyniku czego odbyły się 2 hospitalizacje, a rok później takich przypadków było… ponad 5 razy więcej.

Alan Fitzpatrick B2B Rebuke na żywo z Terminal V, posłuchaj
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →