News
Calvin Harris - Exit Festival 2022

Jak brzmi połączenie Bicep, Hansa Zimmera i Calvina Harrisa?

Czy połączenie jednych z największych przedstawicieli różnych gatunków muzyki może ze sobą współgrać? Przekonać o tym postanowił się Aaron Hibell tworząc niecodzienny mash-up. Posłuchaj!

Glue czy How Deep Is Your Love?

Nieco ponad dwa miesiące temu pierwszy z wymienionych utworów, Glue duetu Bicep, obchodził swoje piąte urodziny. Mimo swojej prostoty kawałek można śmiało nazwać jedym z tych, które idealnie definiują brzmienie brytyjskiej sceny. Jego fenomen został wyjątkowo dobrze opisany przez Adama Dąbrowskiego z redakcji Muno.pl w artykule „Glue” – wielki hit Bicep kończy 5 lat.

Co bardzo zaskakujące, produkcja potrzebowała sporo czasu aby zaskrabić sobie serca fanów elektroniki, a następnie reszty świata.

Przeczytaj również: David Guetta w TOP 5 najczęściej streamowanych artystów na Spotify. Skąd takie osiągnięcie?

Inaczej wyglądało to w przypadku How Deep Is Your Love Calvina Harrisa i zespołu Disciples. Wydany w 2015 numer praktycznie momentalnie stał się komercyjnym hitem potwierdzającym tezę, że szkocki producent jak nikt inny zna się na tworzeniu przebojów. Do dnia dzisiejszego na samym Spotify How Deep Is Your Love zostało odsłuchane ponad 900 milionów razy.

Calvin Harris, Disciples – How Deep Is Your Love, posłuchaj

Mashup roku w wykonaniu Aarona Hibella z pomocą Hansa Zimmera?

Aaron Hibell to brytyjski producent poruszający się muzycznie w dźwiękach melodic house’owych. Dużą popularnością cieszy się jego remiks do Human Johna Summita i Echoes, ale wielce prawdopodobne, że jeszcze większą rzeszę fanów przyciągnie w swoje progi dzięki mash-upowi, którym zachwyciło się samo Defected Records.

Na swoim profilu na TikToku HIBELL publikuje głównie kreatywne i autorskie mash-upy, które cieszą się niemałą popularnością. Większość jego materiałów jest oglądana przez setki tysięcy osób, a jeden z nich, o którym więcej za chwilę, ma blisko 4 miliony odsłon.

Tydzień temu Brytyjczyk podzielił się ze społecznością najpopularniejszej teraz platformy minutowym nagraniem, które stało się viralem. Z dodatkiem kilku autorskich leadów i strun stworzył perfekcyjnie brzmiącą kompozycję łączącą Glue Bicep, How Deep Is Your Love Calvina Harrisa i Disciples oraz Time autorstwa Hansa Zimmera. Nagroda za najlepszy mashup tego roku wędruje do…

Posłuchaj jak wspólnie brzmią Calvin Harris, Hans Zimmer i Bicep
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →