News
Swedish House Mafia The Weeknd Avatar

Swedish House Mafia i The Weeknd stworzyli nowy numer do filmu Avatar

Potężnych współprac Swedish House Mafii i The Weeknd ciąg dalszy. Szwedzi wraz z kanadyjskim wokalistą nagrali ekskluzywny numer do filmu Avatar: Istota Wody. Wiemy, kiedy premiera!

Swedish House Mafia i The Weeknd po raz czwarty

Czego ten tercet się nie chwyci, zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Współpraca Swedish House Mafii i The Weeknda rozpoczęła się na końcu 2021 roku, kiedy to szwedzkie trio powróciło muzycznie i zaprezentowało Moth To A Flame z gościnnym udziałem Kanadyjczyka. Numer znalazł się oczywiście na debiutanckim albumie Swedish House Mafii, Paradise Again.

Później już poszło z górki. Muzycy otworzyli sezon festiwalowy wspólnym – oczywiście headlinerskim – występem na festiwalu Coachella, gdzie Szwedzi zaprezentowali potężnie produkcyjne show, z którym następnie ruszyli w trasę po całym świecie.

Przeczytaj również: Nowy rekordzista? Ten festiwal odwiedziło w 3 dni ponad pół miliona osób

Na samym początku roku The Weeknd wydał nowy album, Dawn FM, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć Steve’a Angello, Sebastiana Ingrosso i Axwella. Gwiazdy EDM wyprodukowały dla Abela dwa kawałki, Sacrifice oraz How Do I Make Love Me.

W międzyczasie szwedzka supergrupa rozpoczęła współpracę z IKEĄ, która okazała się niejedynym gigantem, który postanowił zaufać Szwedom.

Swedish House Mafia – Paradise Again, posłuchaj albumu!

Swedish House Mafia i The Weeknd w Avatarze

Z kunsztu muzycznego prezentowanego przez wspomnianą czwórkę zdecydowali się skorzystać producenci najbardziej wyczekiwanego od lat filmu, czyli kontynuacji fenomenalnego Avatara. Wyreżyserowany przez Jamesa Camerona Avatar: Istota Wody trafi do kin na całym świecie 16 grudnia 2022 roku.

Już pewne jest, że będzie to największa filmowa premiera ostatnich lat, która pochłonęła niewyobrażalne pieniądze. Część z nich powędrowała też do muzyków odpowiedzialnych za produkcję ekskluzywnego soundtracku do filmu. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na zaproszenie do współpracy Swedish House Mafii i The Weeknda, jednych z największych i jednocześnie najdroższych gwiazd współczesnej muzyki.

Nothing is Lost (You Give Me Strenght) trafi na platformy streamingowe 15 grudnia 2022 roku, czyli dzień przed kinową premierą filmu.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →