News
Na 25-lecie przedstawiamy 15 producentów, którzy korzystają z FL Studio

Na 25-lecie przedstawiamy 15 producentów, którzy korzystają z FL Studio

FL Studio to nie tylko program do tworzenia muzyki, ale również kawał historii. Wydany pod koniec 1997 roku software okazał się rewolucją w przemyśle, w stronę którego zaczęło zwracać się multum artystów. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam grupę EDM-owych producentów, którzy używali lub nadal używają niezawodnego oprogramowania!

STMPD RCRDS i przyjaciele Martina Garrixa

Pewnie wielu z Was wie, że jednym z ulubionych programów Martina Garrixa jest oczywiście Fruity Loops Studio. Swoją miłością do FL-a zaraził również swoich kolegów z wytwórni, jak i dobrych znajomych. Do grona osób z jego otoczenia, którzy nadal używają belgijskiego oprogramowania, należą np. LOOPERS, Julian Jordan, Brooks, Mesto czy Jay Hardway. W wielu filmikach mogliśmy zobaczyć artystów STMPD RCRDS w akcji. Mowa tutaj oczywiście o materiałach typu Masterclass czy SLAM! Studio Challenge. Właśnie tam możecie zobaczyć możliwość legendarnej aplikacji!

Sprawdź, jak Brooks stworzył pełnoprawny track w zaledwie godzinę za pomocą FL-a!

Big roomowa śmietanka FL Studio

Wielu z Was powinno kojarzyć takie postacie jak np. Blasterjaxx. Znany holenderski duet posiadający własną wytwórnię Maxximize pracuje od wielu lat z pomocą FL Studio. Ich największe hity w karierze zostały stworzone właśnie tam. Nie są to jednak jedyne postacie, które opierały swoje dyskografie na możliwościach belgijskiej aplikacji. Do grona big roomowych producentów, którzy używają bądź używali Fruity Loops należą np. Maddix, duet Bassjackers czy Ummet Ozcan!

Duet Blasterjaxx z pomocą FL Studio stworzył swój sample pack!

Największe gwiazdy nadal korzystają z Fruity Loops

Założeniem Didiera Dambrina, czyli ojca założyciela marki FL było ułatwienie pracy producenta muzycznego. Fruity Loops dotarła do różnych gałęzi przemysłu muzycznego. Aktualnie z programu korzystają młodzi producenci hip-hopowych beatów, a także rozwijający się DJ-e z kultury EDM-u. Warto jednak wspomnieć o największych gwiazdach ze świata muzyki elektronicznej, które w razie tworzenia nowych tracków stawiają właśnie na belgijski twór!

Przeczytaj również: David Guetta udostępnił nowatorsko nagrany set z Ushuaïa Ibiza 2022

Do grupy najważniejszych postaci ze świata nowoczesnej muzyki elektronicznej, którzy korzystali bądź korzystają nadal z Fruity Loops Studio należą m.in. Madeon, Porter Robinson, Oliver Heldens, Alan Walker, Afrojack oraz oczywiście Martin Garrix, który szeroko rozpromował belgijski program. Warto jednak dodać, że jeszcze kilka lat temu FL Studio używał również prawdziwy wirtuoz i bez wątpienia legenda muzyki elektronicznej, czyli Avicii. Po 25-latach od oficjalnej premiery nadal nie zapomnieliśmy o tym wspaniałym softwarze. Życzymy kolejnego ćwierćwiecza na rynku!

Afrojack rozkłada 123 na części pierwsze w FL Studio!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →