News
DJ Snake oddaje hołd hinduskim fanom. Posłuchaj „Guddi Riddim”

DJ Snake oddaje hołd hinduskim fanom. Posłuchaj „Guddi Riddim”

Jak dobrze wiemy, DJ Snake jest fanem tworzenia piosenek, które są odzwierciedleniem danej kultury. Algierczyk od samego początku swojej kariery produkował tracki, które w jakimś stopniu były hołdem dla danej społeczności. Teraz po takich numerach jak Disco Maghreb czy Magenta Riddim przyszedł czas na kolejny barwny numer. Mowa tutaj oczywiście o najnowszej premierze Williama, czyli Guddi Riddim!

DJ Snake i Indie to wspaniałe połączenie

Trzeba przyznać, że jedna z największych grup fanów francusko-algierskiego producenta znajduje się właśnie w Indiach. Z tego właśnie względu DJ Snake postanowił uhonorować swoich hinduskich zwolenników w odpowiedni sposób. Mowa tutaj oczywiście o numerze Guddi Riddim, który został wydany dzisiaj! Za jego produkcję odpowiada sam William oraz Wade, czyli hiszpański przedstawiciel sceny house.

W utworze zaimplementowany został sample sióstr Nooran, wokalistek zajmujących się muzyką z gatunku Sham Chaurasia gharana, którego historia sięga XVI-wieku. Oryginalna kompozycja nosi nazwę Patakha Guddi i została ona stworzona na potrzeby bollywoodzkiego filmu Highway w 2014 roku. Swego czasu była to bardzo popularna piosenka na TikToku, co wiązało się z powstaniem niezliczonej ilości remiksów, editów czy mashupów.

Przeczytaj również: Tiësto wyprodukował bardziej EDM-ową wersję swojego najnowszego hitu

DJ Snake zaprezentował numer podczas swojej trasy koncertowej po Indiach. Było to najbardziej odpowiednie miejsce na wypromowanie właśnie takiej produkcji. Myślę jednak, że bardzo dużą rolę odegrała tutaj hinduska społeczność, ponieważ, jak już wspomniałem, William ma tam multum fanów. Czy Algierczyk odpowiednio postarał się ze stworzeniem nowej wersji Patakha Guddi i zaspokoił potrzeby miłośników jego muzyki z Indii?

Jak najbardziej! Guddi Riddim może stać się house’owym hitem pod koniec 2022 roku. Pytanie tylko, czy TikTok będzie pamiętał o oryginale? Może być trochę na to za późno, jednak wierzę, że najnowszy numer DJ Snake’a zachwyci nie tylko Hindusów, ale też wszystkich jego fanów. Nie jest to numer pokroju Nightbird czy produkcji z Malaą, ale z pewnością można o niej powiedzieć, że jest niesamowicie klimatyczna. W końcu zajęli się nią odpowiedni ludzie!

Tak prezentuje się Guddi Riddim, czyli DJ Snake x Indie!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →