News

Marshmello przestaje ukrywać swoją tożsamość. Wszystko za sprawą jednego polubienia

Od pewnego czasu tożsamość Marshmello nie jest już tajemnicą. Na przestrzeni lat trwały spekulacje, jakoby DJ-em ukrywającym się pod maską Pianki miał być Dotcom, który w 2015 roku zakończył działalność swojego oryginalnego aliasu. Teraz, po siedmiu latach, nadszedł czas, kiedy prawdopodobnie Chris przestanie ukrywać się na social mediach. Miejmy nadzieję, że sławna maska nie zniknie ze stroju Amerykanina.


Jak funkcjonował projekt Marshmello?

Marshmello był nowym aliasem amerykańskiego DJ-a Christophera Comstocka, który do 2015 roku występował pod aliasem Dotcom. Jego utwory pojawiały się na takich kanałach jak Trap City, Paradoxium czy Trap Nation. Pierwsze produkcje pod zupełnie nową postacią zaczęły ukazywać się na początku 2015 roku. W marcu tego samego roku ukazała się pierwsza w pełni solowa piosenka Pianki, czyli Wavez.

Pierwszy poważnym singlem z nowego projektu Chrisa był utwór KeEp IT MeLLo, który wyprodukował razem z kanadyjsko-meksykańskim raperem Omarem LinXem. Co ciekawe, w oficjalnym teledysku do utworu pojawiają się takie gwiazdy jak np. Dillon Francis, Borgore czy Getter. Na początku 2016 roku ukazał się pierwszy album studyjny od Marshmello zatytułowany Joytime, który został w pełni skomponowany przez Comstocka.

Okres następnych dwóch lat obfitował w wielkie hity, które słuchane są w nawet w tym roku. W maju 2016 roku w wytwórni Monstercat ukazał się utwór pt. Alone, który jest do tej pory jednym z najpopularniejszych teledysków w historii serwisu YouTube. Mówimy tutaj o około 2,2 miliarda wyświetleń. Jako najbardziej przełomowy uznaje się jednak rok 2017, ponieważ właśnie wtedy zostały wydane hity o nazwie Silence oraz Wolves.

Chris jako Marshmello wydał dwie EP-ki, cztery albumy studyjne, produkował piosenki dla Zary Larsson, Olivera Tree czy samej Kelly Clarkson. Warto też wspomnieć, że w 2018 roku wygrał nagrodę MTV Europe w kategorii Najlepszy artysta muzyki elektronicznej. Niestety, nigdy nie znalazł się w pierwszej trójce najlepszych DJ-ów magazynu DJ MAG. Jednak ostatnio o Marshmello znowu zrobiło się głośno z powodu pewnego postu na Twitterze. O co chodzi? Sprawdźmy!

Posłuchaj jednego z najbardziej tradycyjnych hitów autorstwa Marshmello

Marshmello zostanie Chrisem?

Na Twitterze możemy znaleźć naprawdę wiele różnych, a przede wszystkim ciekawych smaczków na temat muzyki elektronicznej i nie tylko. Teraz na świeczniku pojawił się Marshmello, a wszystko przez PopCrave, który z okazji 30-tych urodzin DJ-a wstawił jego zdjęcie bez maski. Nie był to zbyt mądry ruch ze strony osób zarządzających portalem. Znalazło się jednak sporo użytkowników amerykańskiego serwisu, którzy nigdy nie widzieli Mello bez maski.

Tak naprawdę tożsamość Comstocka była już wiele lat wcześniej teasowana przez np. Skrillexa, Tiesto czy innych artysta, jednak to magazyn Forbes w kwietniu 2017 roku ujawnił szczegóły na temat Marshmello. Pod maską ukrywa się (od dzisiaj) 30-letni DJ Christopher Comstock, który urodził się w Filadelfii. Wspomniałem wcześniej, że funkcjonował pod pseudonimem Dotcom, lecz te czasy dawno już przeminęły.

Fani muzyki EDM byli szybsi o jakieś pięć lat od użytkowników Twittera, jeśli chodzi o temat tożsamości Amerykanina. Myślę jednak, że nic nie stoi Chrisowi na przeszkodzie, żeby nadal występować w masce i specjalnie nie ujawniać swojej twarzy na występach. Marshmello na zawsze pozostanie Marshmello, Christopher to Dotcom, a Mati to Guzior.

Taki sam post ukazał się na twitterowym profilu portalu PopCrave

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →