News

Legendarny klub Amnesia powraca z letnimi rezydenturami

Myślę, że w przypadku tego lokalu przypominanie o jego historii nie jest zbyt potrzebne. To przede wszystkim jeden z najstarszych i najpopularniejszych klubów na Ibizie. Przez wiele lat uważany był za topowy tego typu lokal na świecie, a teraz otrzymaliśmy informacje o nadchodzących imprezach, które się w nim odbędą! Sprawdźcie, kogo będziemy mogli posłuchać w Amnesia Club w sezonie 2023!

Amnesia i house’owe gwiazdy

Historia klubu Amnesia sięga wczesnych lat siedemdziesiątych, gdzie miejsce to było spotkaniami hipisowskich zespołów oraz ludzi związanych z tą kulturą. Dopiero w 1976 roku Antonio Escohodato nadał temu miejscu nowe życie zakładając dyskotekę pt. The Workshop of the Forgetful Ones. Krótko potem nazwę zmieniono na tą, która jest z nami do tej pory. Hiszpański filozof nie zorientował się wcześniej, że w języku greckim wyżej wymienone określenie można zmieścić tylko w jednym słowie.

Przez wiele lat Amnesia była niezależnym lokalem, w którym grały prawdziwe legendy sceny klubowej. Mówimy tutaj jednak o dosłownym znaczeniu, bo jego rezydenci mają w tej chwili około 70 lat. Teraz jednak klub ten jest nie do poznania. Od ponad trzydziestu lat jest niezmiennie prowadzony przez jednego właściela, a od tego czasu grywały tam największe gwiazdy sceny elektronicznej. Mowa tutaj o takich artystach jak np. Paul van Dyk, Skrillex, Diplo czy Sven Vath. W latach 2007-2009 oraz 2011 otrzymywał nagrody IDMA w kategorii Best Global Club i teraz doskonale wiem dlaczego.

Przeczytaj również: Znamy pełen line-up Ultra Miami 2023

Niedługo rozpocznie się klubowy sezon na Ibizie. Z tej właśnie okazji Amnesia postanowiła zorganizować huczne otwarcie, podczas którego wystąpią takie sławy jak Maceo Plex, Reinier Zonneveld czy Seth Troxler w secie b2b ze Skreamem. To jednak nie o tej imprezie chcielibyśmy porozmawiać. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że hiszpański lokal oficjalnie otrzymał poniedziałkowe rezydencje!

W każdy poniedziałek od 19 czerwca do 25 września w klubie Amnesia będzie można posłuchać koncertów największych gwiazd brytyjskiej sceny house. W sumie odbędzie się 15 tego typu eventów, a podczas nich zagrają Sonny Fodera, duet Gorgon City, Danny Howard oraz tamtejsza rezydentka – Greta Levska. To jednak nie koniec! Najbliższym wydarzeniem, które odbędzie się na terenie legendarnego hiszpańskiego lokalu jest Pyramid Special. Pod koniec kwietnia wystąpią tam Amelie Lens czy Klangkuenstler!

Tak wyglądają poniedziałkowe rezydentury w Amnesii!

fot. Amnesia IbizaPolecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →