News

Film bliskich współpracowników DJ’a Snake’a nagrodzony siedmioma Oscarami

Kto by pomyślał, że DJ Snake korzystał z usług reżyserów, którzy w tym roku zdobyli aż siedem statuetek Oscarów? Tego pewnie nie byli świadomi nawet Dan Kwan i Daniel Scheinert, którzy za produkcję Wszystko wszędzie naraz otrzymali najwięcej nagród na 95. ceremonii wręczenia nagród w Los Angeles. Dwójka Amerykanów jest jednak związana z EDM-em bardziej niż sobie to wyobrażacie! Sprawdźcie sami!

Zdobywcy Oscarów, a teledysk DJ’a Snake’a

Historia Daniels czyli dwójki Amerykanów z Emerson College w Bostonie rozpoczyna się w 2007 roku. Dopiero dwa lata później ukazały się ich pierwsze wspólne produkcje w postaci filmów krótkometrażowych. W okresie 2010-2014 skupili się na produkcji teledysków dla m.in. takich postaci jak zespół Foster The People, Manchester Orchestra czy właśnie DJ Snake. Jaki kawałek francuskiego producenta wzięli na warsztat 35-latkowie?

Mowa tutaj o legendarnym już tracku Williama pt. Turn Down for What. DJ Snake wydał go pod koniec 2013 roku, a ten bardzo szybko stał się globalnym hitem, który w Stanach Zjednoczonych pokrył się 8-krotną platyną. Trafił również na pięć różnych list Billboard, a na tej najważniejszej – Hot 100 znalazł się na czwartym miejscu. Kontrowersyjny teledysk uzbierał na tą chwilę ponad miliard odsłon i jest jednym z najpopularniejszych w całej karierze Francuza. Otrzymywał bardzo pozytywne recenzje od krytyków filmowych, którzy chwalili produkcję za odpowiednią ilość absurdu czy po prostu świetne efekty. W rezultacie teledysk został nominowany w 2015 do nagrody Grammy!

Przeczytaj również: MEDUZA otworzyła swój własny label i wydała promocyjny track

Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że kariera Daniels poszła w stronę filmów pełnometrażowych. Ich pierwszym dużym sukcesem był Człowiek-scyzoryk z Paulem Dano i Danielem Radcliffem. To jednak ich drugi tego typu projekt przerósł oczekiwania wszystkich! Chodzi nam oczywiście o Wszystko wszędzie naraz, który podczas ostatnie ceremonii wręczenie Oscarów zdeklasował rywali wygrywając siedem statuetek! W ręce Amerykanów powędrowały trzy wyróżnienia w kategorii Najlepszy film, reżyser oraz scenariusz oryginalny.

Film Wszystko wszędzie naraz został nominowany w sumie do 11 Oscarów. To czyni go jednym z największych sukcesów w historii kinematografii, a przypomnijmy, że to zaledwie drugi projekt pełnometrażowy dwójki Amerykanów. Czy Daniels powrócą kiedykolwiek do tworzenia teledysków, a tym bardziej dla EDM-owych artystów typu DJ Snake? Obawiam się, że ten etap dawno już mają za sobą. Jaki będzie ich kolejny krok w karierze? Czas zdobyć jeszcze więcej Oscarów!

Czy teledysk do Turn Down For What zasługiwał na Grammy?
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →