News

DJ Snake skończył 36 lat. Oto 6 przełomowych momentów w jego karierze

Zaczynając swoją przygodę z muzyką ponad dekadę temu, Dj Snake nieustannie wyznaczał nowe horyzonty dla młodych artystów, a swoją pozycję na scenie światowej muzyki podkreśla do dziś. Jakie 6 momentów było najbardziej przełomowymi w jego karierze? Sprawdź!


Pasja motywem przewodnim światowej sławy artysty

Rozpoczynając swoją karierę w wieku 14 lat, Snake spędził prawie rok na eksperymentowaniu i miksowaniu utworów. W wieku 15 lat porzucił szkołę średnią, aby podjąć pracę w jednym z najsłynniejszych paryskich sklepów płytowych, gdzie spędzał godziny na wnikliwym czytaniu katalogu płyt z różnych gatunków, rozumiejąc i przyswajając sobie podstawy muzyki, by w końcu w wieku 19 lat zająć się produkcją. W wieku 25 lat producent zdobył swoją pierwszą w karierze nominację do nagrody Grammy za pracę nad utworem Government Hooker Lady Gagi z jej bijącego rekordy list przebojów popowego albumu Born This Way z 2011 roku.

Przeczytaj także: DJ Snake powraca do swoich prawdziwych korzeni. Sprawdzamy najnowsze „Disco Maghreb”

Obecnie, mając ponad dekadę doświadczenia i nieustannie przesuwając granice w branży, Snake może pochwalić się potężną listą współpracy z takimi ikonami popu jak Cardi B, Justin Bieber i nie tylko. Jego kooperacje zdobyły miliardy odtworzeń i wyświetleń na wiodących platformach streamingowych, takich jak Spotify czy YouTube, a sam Snake ma na koncie kilkadziesiąt platynowych i diamentowych certyfikatów. Każdy artysta ma w swojej karierze przełomowe momenty, które definiują cały przyszły bieg wydarzeń jego twórczości. Sprawdźmy 6 najbardziej przełomowych momentów w karierze Dj-a Snake’a!

Dj Snake i jego Bird Machine

Snake w wywiadzie dla francuskiego portalu o muzyce powiedział, że prawie porzucił muzykę w 2013 roku, kiedy nic mu nie wychodziło, jednak przełom jego kariery był już bardzo bliski. Utwór, który zdefiniował typowe brzmienie DJ Snake’a, Bird Machine, został wydany tylko dzięki jednej osobie, która później sama chciała być częścią kariery DJ Snake’a. Mowa o Diplo, który od samego początku uwierzył w potencjał młodego artysty i tym samym dzięki niemu możemy widzieć twórczość francuza w skali, z jaką dzisiaj mamy do czynienia.
Bird Machine był jednym z tych utworów, które od początku wydawały się właściwe. Szczerze mówiąc, był to jeden z najpłynniejszych i najbardziej organicznych utworów, jakie kiedykolwiek stworzyłem. Po prostu usiadłem z Alesią i powiedziałem: „Po prostu bawmy się”. Po prostu się wyłączyliśmy i volià, powstał hit.
Swój pomysł Snake próbował wysyłać gdzie tylko się da, jednak jedynym, który uwierzył w pomysł samego utworu był Diplo
Wow, to zmienia postać rzeczy. Chcę to dla Mad Decent„. Sam utwór pomimo swojej prostoty wpłynął nieodwracalnie na muzykę, jaką znamy dzisiaj i tym samym był inspiracją dla wielu młodych artystów.

Dj Snake & Alesia – Bird Machine, sprawdź

Turn Down For What, utwór znany każdemu

Pisząc o Turn Down For What, z pewnością możemy stwierdzić, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych linii wokalnych w dzisiejszym świecie EDM. To dzięki niej głos Lil Jona, który nie był jeszcze tak bardzo rozpoznawalny, zyskał niesamowite uznanie, a sam kawałek umożliwił zarówno jemu, jak i francuskiemu artyście rozwinięcie skrzydeł swoich karier na niewyobrażalną skalę.
Zabawna historia – pierwotna nazwa Turn Down For What” brzmiała Bang The Underground” i zawierała próbkę dźwiękową Redmana. Próbowaliśmy namówić go, żeby przerobił oryginalną próbkę, ale niestety nie chciał być częścią projektu w tamtym czasie. Zadzwoniłem do mojego chłopaka Jona i wysłałem mu ten utwór, a on od razu go pokochał. Mówiąc krótko, nie wiedziałem, co mi odeśle, ale jak tylko usłyszałem jego wokal w utworze, wiedziałem, że to będzie banger.
Naprawdę nie czułem się jak w biznesie  po prostu dwóch kreatywnych kolesi, których połączyła wspólna pasja do muzyki, zmotywowanych wyłącznie do tworzenia przełomowych hitów.” Tak końcową współpracę opisuje Dj Snake, którego pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a Redman z pewnością żałuje swojej decyzji do dzisiaj.

DJ Snake, Lil Jon – Turn Down for What, posłuchaj

Mothership Tour Skrillexa wraz z Dj-em Snake’em na pokładzie

Znajomość Snake’a wraz z Dillonem Francisem oraz Diplo, dwójką jednych z najbardziej wpływowych osobowości muzyki elektronicznej, umożliwiła Snake’owi prawdziwie rozwinięcie swoich skrzydeł oraz nawiązanie znajomości między innymi ze Skrillexem, który po bliższym poznaniu francuskiego producenta, zaproponował mu udział w swojej trasie MOTHERSHIP TOUR, która do dzisiaj przez wielu jest uznawana za jedną z najbardziej przełomowych oraz ekscytujących tras koncertowych artystów muzyki elektronicznej.

Zobacz wideo upamiętniające trasę MOTHERSHIP Skrillexa

Snake jako globalny ambasador marki PUMA

Wraz z coraz to większym zainteresowaniem muzyką elektroniczną, popularne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją obuwia oraz strojów sportowych, PUMA, zaczęło szukać inspiracji na odświeżenie swojego wyglądu w społeczności odbiorców muzyki EDM.
Kiedy zdecydowaliśmy się przywrócić Mirage z archiwum, ważne było, aby nadać mu świeże spojrzenie na współczesność. Połączenie go ze światem kultury DJ-ów wydawało się naturalne, ponieważ podobnie jak Mirage, kultura DJ-ów zyskała znaczną popularność w latach 70.
Heiko Desens, mając za zadanie wyznaczenie globalnego ambasadora marki, bez dłuższego zastanowienia pomyślał o Dj Snake’u. Dlaczego? Znaczenie wykorzystania nie tylko jednego z największych artystów na scenie, ale także artysty, który podziela wartości marki i jej przesłanie, brzmi jak absolutny przepis na sukces. DJ Snake zawsze idzie naprzód i szuka następnej wspaniałej rzeczy, co również cenimy w naszym motcie »Forever faster« w PUMA. Tak jak Mirage Tech wnosi nowe spojrzenie na styl uliczny, DJ Snake zrobił to samo w świecie muzyki i mody. Sneakersy i muzyka zawsze były nośnikami kultury młodzieżowej, więc kto lepiej może być twarzą Mirage niż DJ Snake?”.

Zobacz prezentację ambasadorów marki PUMA

Lean On niespodziewanym podbojem sceny EDM

Sama historia utworu zaczęła się w dość nietypowy sposób, bo na Twitterze. Pewnego razu użytkownik platformy otagował Diplo i wokalistkę MO, aby stworzyli wspólnie kawałek. Producent bardzo otwarcie przystał na tę propozycję, tagując pod swoim postem członków grupy Major Lazer i tak rozpoczęła się niezwykle owocna znajomość, która trwa do dziś. Początkowo wokalistka wraz z Diplo spotkała się w Amsterdamie podczas jego wizyty w hotelu, gdzie ta szybko przerodziła się w spontaniczną wizytę w studiu. Po tym prawie pół roku artyści próbowali wykrzesać z utworu jego prawdziwą duszę, która w początkowej wersji była dużo wolniejsza i o nieco innym klimacie od wydanego oryginału. W pewnym momencie jednak Diplo podesłał pomysł Snake’owi, gdzie ten miał na niego zupełnie odmienną koncepcję. W ten sposób dołączył się następny producent, który był ostatnim niezbędnym elementem całego utworu i to dzięki niemu kawałek nabrał charakteru, który dzisiaj zna już każdy zapalony fan muzyki elektronicznej.

Major Lazer & DJ Snake – Lean On, (feat. MØ), posłuchaj

Wyprzedane show w Paryżu

Wyprzedane show na stadionie Paris Saint-Germain wraz z 70 000 pojedynczych odbiorców było czymś absolutnie niesamowitym. Sam pomysł koncertu na terenie stadionu był wizją Snake’a już od dłuższego czasu, jednak wraz z rozwojem swojej kariery oraz ustabilizowaniem pozycji swojej muzyki, umożliwiło mu to zapisanie się w historii Francji jako jeden z najbardziej hucznych koncertów, jakich Francuzi mieli okazję doświadczyć na swojej ziemi. Czytając opinie uczestników, energia podczas tego wydarzenia na żywo była dosłownie nie do opisania, a same zdjęcia czy nagrania z tego wydarzenia będą przypominać o jednym z najbardziej ekscytujących momentów w karierze Dj’a Snake’a

Zobacz nagranie jednego z najbardziej ekscytujących momentów całego występu

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →