News
DJ KRIZ

DJ Kris o nowościach na Sunrise Festival 2023. Zmiany na lepsze?

Do rozpoczęcia kolejnej edycji Sunrise Festival został już tylko miesiąc. Za nami większość ogłoszeń programowych i najważniejszych informacji dotyczących kołobrzeskiego festiwalu. Wczoraj Krzysztof Bartyzel, znany jako DJ Kris, pojawił się na konferencji, gdzie podsumował kluczowe zagadnienia zbliżającego się eventu. Sprawdź szczegóły.

Sunrise Festival. Line-up

Tegoroczny, skompletowany program artystyczny to jak zwykle najmocniejsze nazwiska ze świata EDM, trance i house. W tym roku w Kołobrzegu wystąpią takie postacie jak Ferry Corsten, Aly & Fila, Giuseppe Ottaviani, Claptone, Paul van Dyk czy Felix da Housecat. Padły głosy, że line-up w zeszłym roku był dużo mocniejszy. Co o tym sądzi główny organizator Sunrise Festival, Krzysztof Bartyzel?

Słyszę głosy, że nie ma wielkich gwiazd w tym roku i powiedzmy takich brandname’ów, do których przyzwyczailiśmy naszą publikę. W tym roku odświeżamy profil festiwalu, mamy 34 debiuty muzyczne – to jest potężna ilość. Oczywiście może być taki zarzut – uważam jednak, że tegoroczne nazwiska jak Paul Kalkbrenner, Meduza, Purple Disco Machine czy mój ukochany Jan Blomqvist to naprawdę wielkie nazwiska. Muzycznie będzie to jeden z lepszych festiwali.

DJ Kris
fot. via facebook.com/sunrisefestivalpl

Zmiany, zmiany, zmiany

Pole namiotowe, które jest „perełką” Sunrise Festival zacznie działać już dzień wcześniej – na miejscu będzie można zameldować się już w czwartek od godziny 12:00 z możliwością pozostania do poniedziałku do godziny 20:00. Najważniejszą zmianą w tym roku będą miejscowe przejazdy – dzięki wsparciu finansowemu Marszałka Województwa Zachodnio Pomorskiego, komunikacja transportu miejskiego w Kołobrzegu przeznaczyła kilkanaście autobusów, które będą zawozić i rozwozić uczestników spod samej bramy wejściowej.

Czytaj także: House’owa ekipa i gwiazdor gatunku trance powiększyli line-up Sunrise Festival 2023

Kolejna kwestia dotyczy parkingu – podczas tegorocznej edycji będziemy mogli skorzystać z części przestrzeni lotniska Bagicz. Na prośbę uczestników na przeciwko miejsca postoju hulajnóg zostanie zlokalizowany parking dla rowerów.

DJ Kris
fot. via facebook.com/sunrisefestivalpl

Kolejna kwestia – w tym roku organizatorzy podjęli współpracę z firmą taksówkarską FREENOW, która opracowała cała trasę taksówek. W zeszłym roku dochodziło do dantejskich scen względem ceny przewozów. W tym roku ma dojść do unormowania kosztu przejazdów, aby każdy mógł w rozsądnej cenie wrócić do domu. Następna istotna sprawa to płatność na terenie festiwalu.

W tym roku będzie normalna płatność za wszystkie produkty – zapłącimy kartą, telefonem, zaś terminale znajdą się na każdym barze. Zrezygnowaliśmy również z systemu opasek, honorując bilety w formie pliku PDF z kodem QR

Na Sunrisie nastąpi również reorganizacja barów. Na prośbę uczestników zmieniliśmy system barowy – podczas tegorocznej edycji znajdziemy kilkanaście punktów z wyłącznie bezalkoholowymi napojami. To ukłon w stronę coraz więcej niepijących osób, które musiały czekać w długich kolejkach po wodę wraz z uczestnikami chcących nabyć trunki alkoholowe.

DJ Kris
fot. via facebook.com/sunrisefestivalpl


Warto również zaznaczyć, że wprowadzona zostanie zmiana w obszarze sanitarnym. Włodarze zdecydowali się podjąć współpracę z nową firmą – to kołobrzeska ekipa sprzątająca apartamenty, która sama zgłosiła się do organizatorów.

Sami jesteśmy bardzo ciekawi, jak zapowiadane zmiany przełożą się w trakcie Sunrise Festival. Poniżej pełen zapis konferencji, gdzie DJ Kris w obszernej wypowiedzi nakreśla tegoroczną edycję.

Przygotowania do Sunrise i Sun Festival 2023 – konferencja
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →