News

Członek duetu Aly & Fila zaczął produkować… melodic techno?

Coraz więcej artystów rozszerza swoje pole działania o kolejne projekty dotychczas niezwiązane z charakterem swojego brzmienia. Fadi Wassef, członek duetu Aly & Fila, swoim najnowszym przedsięwzięciem zaprowadzi nas do świata… Sprawdź!


Egipska reprezentacja sceny EDM

W 1999 roku pod wpływem muzyki tworzonej przez Paula van Dyka, Steve’a Helstripa i Chicane’a dwójka przyjaciół, znająca się już od przedszkola, zaczęła tworzyć muzykę elektroniczną w zbudowanym w tym celu małym studyjku. Aly Amr Fathalah i Fadi Wassef Naguib to pochodzący z Egiptu duet artystów, który przez wiele lat reprezentowali swój kraj na światowej scenie muzyki trance.

Przeczytaj także: Kim jest jaakob, którego „Palmę” supportują m.in. Martin Garrix, Morten i Ferry Corsten?

Zdobywając uznanie u największych światowych przedstawicieli muzyki elektronicznej, wielokrotnie mogliśmy zobaczyć ich występy na scenach Tomorrowland, gdzie właśnie ich sety cieszyły się największym zainteresowaniem. Czasem jednak warto coś zmienić i mając ogromne doświadczenie nie ograniczać się do jednego typu brzmienia. Takie zdanie ma członek duetu, Fadi, który startuje z nowym aliasem.

Zmiana brzmienia na… lepsze?

Fadi z duetu Aly & Fila ogłosił w zeszłym tygodniu swój nowy alias wprowadzający w świat melodic techno. Pracując nad nim przez ostatnie cztery lata, Das Pharaoh będzie miał za zadanie przenieść słuchaczy na głębszy poziom melodyjnego house’u i techno. 
Przez ostatnie 4 lata pracowałem w tle nad nowym brzmieniem. To coś, co bardzo mi się podoba jako artyście, możliwość eksperymentowania z czymś innym. Teraz nadszedł czas, by po latach ciężkiej pracy nad muzyką założyć ten alias. Oczywiście nadal będziemy dostarczać brzmienie, które wszyscy znacie i kochacie jako Aly & Fila, lecz ten projekt będzie czymś ekstra.

Na modyfikację swojego brzmienia w ostatnim czasie postawiło znacznie więcej artystów. Tak też było w przypadku pierwszego albumu nadchodzącej trylogii Feel Alive od Armina Van Buurena, co nie spotkało się jednak ze zbyt dużą aprobatą ze strony dotychczasowych odbiorców jego twórczości. Jak będzie w przypadku nowego aliasu Fadiego, Das Pharaoh? Aby być na bieżąco z najnowszymi newsami ze świata EDM, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.

Posłuchaj pierwszego utworu spod nowego aliasu Fadiego, Das Pharaoh

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →