Jednym z najczęściej supportowanych utworów w ostatnim czasie według strony 1001Tracklists jest utwór szwedzkiego producenta o pseudonimie jaakob. Jego produkcja „Palma” zyskała uznanie wielu DJ-ów! 0 UserComments

Kim jest jaakob, którego „Palmę” supportują m.in. Martin Garrix, Morten i Ferry Corsten?

Artykuł dodano: 8 czerwca, godz. 15:35
Odsłony: 1449x
Jednym z najczęściej supportowanych utworów w ostatnim czasie według strony 1001Tracklists jest utwór szwedzkiego producenta o pseudonimie jaakob. Jego produkcja pt. Palma zyskała uznanie takich DJ-ów jak np. MORTEN, Nicky Romero czy Martin Garrix. Kto tak naprawdę kryje się za tym aliasem i jak brzmią jego utwory? Sprawdźmy!


Czy tożsamość jaakoba jest tajemnicą?

jaakob to szwedzki DJ, który swoim ostatnim wydaniem w Spinnin' namieszał w przemyśle muzyki EDM. Numer ten zagrali np. duet Blasterjaxx, Timmy Trumpet czy nawet legenda muzyki trance  Ferry Corsten. Pierwszy oficjalny utwór młodego producenta został zaprezentowany w sierpniu 2020 roku. Produkcja nazywała się yours, a aktualnie jest ona puszczana przez duet KREAM w swoich live setach. Praktycznie wymarzony start dla aspirującego artysty, prawda?

Okazuje się, że nie, bo jaakob nie jest tak naprawdę nową twarzą w przemyśle muzycznym. Wcześniej funkcjonował on pod zupełnie innym aliasem. Możecie go kojarzyć z setów Martina Garrixa czy wytwórni Armada Trice. Poprzednie wcielenie Szweda to Jake Liedo, który znany był głównie ze stworzenia bardzo nostalgicznie brzmiącego remiksu piosenki Forbidden Voices wcześniej wspomnianej holenderskiej gwiazdy.

Myślę, że przemiana z Jake'a Liedo w jaakoba była bardzo dobrym ruchem, bo można szczerze przyznać, że w miarę szybko udało mu się dojść do naprawdę dużej wytwórni. Palma w ciągu prawie dwóch tygodni uzyskała około 180 tysięcy wyświetleń na YouTubie i jest jednym z pretendentów do miana letniego hitu Spinnin' Records. Jak aktualnie wygląda dyskografia szwedzkiego producenta i czy ma zadatki na odrodzenie swojej persony w świecie EDM-u? Sprawdźmy!

Takie produkcje tworzył jaakob około siedmiu lat temu


Palma zostanie letnim hitem Spinnin' Records?

jaakob jako Jake Liedo przestał funkcjonować już sześć lat temu, a więc sporo czasu zajął mu powrót na scenę EDM-u. Nie wiemy, co robił podczas tej przerwy, jednak to, co przedstawia nam w ostatnim czasie, to muzyka na wysokim poziomie. Jeżeli nie słuchaliście jeszcze utworu Palma, to radzę Wam zrobić to jak najszybciej. Jest bardzo klimatyczny utwór z gatunku house, który zahacza o tradycyjne brzmienia używane jeszcze przez Jake'a Liedo.

Gdybym miał łączyć jaakoba z jakimkolwiek innym artystą, to zdecydowanie postawiłbym na duety DubVision lub Firebeatz. Brzmienie użyte w Palmie idealnie pasowałoby do aktualnych wydań na STMPD RCRDS, a w połączeniu z jednym z holenderskich projektów stworzyłby na pewno ciekawy numer. Myślę, że Jakob na pewno zdobył jeszcze więcej doświadczenia w produkowaniu muzyki i sądzę, że za jakiś czas zobaczymy go przy jeszcze większych piosenkach z gwiazdami pokroju np. MORTENA.

Czy Waszym zdaniem Palma może zostać hitem?


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)