Artykuł

Co mają wspólnego ze sobą Tiesto i Calvin Harris oprócz urodzin tego samego dnia?

Czy w styczniu przyszły na świat się największe gwiazdy w historii muzyki elektronicznej? Na to wygląda, ponieważ swoje urodziny w tym miesiącu obchodzili już Hardwell oraz Skrillex. Teraz chcielibyśmy wspomnieć o kolejnych znanych osobach ze świata EDM-u, które wczoraj stały się o rok starsze. Czy Tiesto i Calvina Harrisa łączy coś więcej niż tylko wspólna data urodzin? Przekonajmy się!

Jak wygląda wspólna przygoda Tiesto i Calvina Harrisa?

Tiesto urodził się dokładnie 17 stycznia 1969 roku. Kiedy Holender obchodził swoją 15-tkę w szkockim Dumfries na świat przyszedł Calvin Harris. Teraz chcielibyśmy sprawdzić co naprawdę łączy te gwiazdy muzyki elektronicznej. Czy jest to tylko i wyłącznie dzielnie dnia urodzin? Wygląda na to, że nie, bo ich wspólnego materiału jest nazdwyczaj sporo. Mowa tutaj oczywiście o współpracy muzycznej!

Pierwszy projekt, który połączył Tiesto oraz Calvin Harris to remiks Holendra do piosenki I’m Not Alone z drugiego albumu studyjnego producenta z Wielkiej Brytanii. Ten jednak nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów Szkota. Pierwsza pełnoprawna kolaboracja dwójki legend ukazała miesiąc później. Był to jeden z numerów, który znalazł się krążku holenderskiego DJ-a pt. Kaleidoscope! Century, bo tak nazywał się ów track posiadał w sobie nawet wokale Harrisa!

Przeczytaj również: Oliver Heldens wystąpi w Polsce jako HI-LO. Znamy szczegóły

Współpraca trwała dalej, a my widywaliśmy dwójkę DJ-ów razem znacznie częściej. Na przestrzeni lat Tiesto stworzył dla Calvina jeszcze dwa remiksy. Na tym na razie muzyczna historia legendarnych producentów się kończy, lecz jestem przekonany, że ta kooperacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W Internecie możemy znaleźć wiele zdjęć, na którym widać, że Szkot i Holender bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie!

Oczywiście łączy ich też obecność hitów w dyskografii, które znalazły się na liście US Billboard Hot 100, obaj wypuścili swoje albumu w latach 2007,2009 i 2014, a co najważniejsze – są jednymi z najbardziej zasłużonych producentów w historii muzyki elektronicznej. Bez wątpienia są to legendy, które zostaną wprowadzone do „EDM-owego Hall Of Fame”! Życzymy Wam jak największej ilości sukcesów, a przede wszystkim wielu hitów!

Wszystkiego najlepszego Tiesto! Wszystkiego najlepszego Calvin!

Oto jedyny w historii wspólny kawałek Tiesto oraz Calvina Harrisa!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →