News
Carl Cox założył... zespół wyścigowy

Carl Cox założył… zespół wyścigowy

Carl Cox otwiera się na zupełnie nowe doświadczenia. Muzyk założył swój własny zespół w wyścigach off-roadowych. Sprawdzamy szczegóły

Carl Cox otwiera się na off-road

W pracy muzyka bardzo ważne jest być mieć jakąś odskocznię od swojego zawodu. Artyści bowiem bardzo podatni są na swego rodzaju wypalenie. Niemal każdego roku słyszmy o kolejnym muzyku, który postanowił wziąć sobie przerwę od tworzenia z powodu wypalenia właśnie.

Dlatego też nie tak dawno temu sprawdziliśmy, co DJ-e lubią robić w wolnym czasie. *Uwaga spoiler* Jednym z twórców wtedy wymienionych został Carl Cox. Twórca ten bowiem od dawna przejawia spore zainteresowanie motoryzacją.

DJ nawet w 2013 roku założył markę Carl Cox Motorsport. Dotychczas skoncentrowana była ona głównie na wyścigach równoległych. Już teraz można jednak zaobserwować ekspansję marki na kolejne działy motoryzacji.

Przeczytaj też: Pierwszy numer Tiesto w 2023 roku to… trance? Według Beatportu, tak

Carl Cox bowiem pochwalił się, że jego własny zespół wyścigowy w tym roku weźmie udział w mistrzostwach Extreme E. Jest to seria wyścigó typu off-road. Tym samym w nadchodzącym sezonie Carl Cox Motorsport będzie miało okazję rywalizacji chociażby z zespołami Lewisa Hamiltona, McLarrena czy Hummera. Carl postanowił skomentować swoje poczynania, nie zostawiając złudzeń, że zamierza walczyć o najwyższe trofea :

Jestem tutaj, aby dokonać zmian. Mieć możliwość bycia częścią czegoś tak dynamicznego na czterech kołach to spełnienie marzeń […] Wyścigi, podobnie jak muzyka, są w mojej krwi i zamierzam wnieść moją pasję i energię do tej serii i zbudować coś wyjątkowego […] Udział w wyścigach elektrycznych jest dla mnie nowością, ale szybko się uczę i wniosę moje ciężko zarobione know how i doświadczenie do mieszanki w Extreme E. Carl Cox Motorsports jest tutaj, aby podjąć wszystkich przybyszów i zamierzamy w to wskoczyć […] Jesteśmy w tym, aby to wygrać”

Od teraz nazwisko Carla kojarzyć się będzie mogło nie tylko z tymi wstrząsami basu na parkietach ale również tymi spowodowanymi wybojami na drogach. Czy energia z jego setów również przeniesie się na dzikie drogi? Pozostaje tylko obserwować nadchodzący sezon Extreme E

Carl Cox dołącza do Extreme E
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →