News

ARTY szczerze o projekcie ALPHA 9 i procesie tworzenia albumu

ARTY to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych gwiazd muzyki progressive house. Fani Rosjanina doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest on również odpowiedzialny za projekt ALPHA 9, pod którym wydaje on tracki w stylu progressive trance. Całkiem niedawno premierę miał jego debiutancki album pod tym aliasem pt. New Horizons. Co na temat swojego najnowszego wydania miał właśnie Artiom? Przekonajcie się sami!

ARTY o pracy nad albumem New Horizons

Debiutancki album projektu ALPHA 9 ukazał się dokładnie 13 stycznia. Znajduje się na nim czternaście produkcji, a w tym oczywiście cztery single. Jeśli jeszcze nie odsłuchaliście krążka New Horizons to zarezerwujcie sobie wolną godzinę! Właśnie tyle potrzebujecie, żeby przesłuchać materiał od deski do deski. Trzeba w tym momencie dodać, że zdaniem recenzentów i krytyków jest to płyta warta sprawdzenia nawet, jeśli nie jest się fanem gatunków progressive.

Przeczytaj również: Organizatorzy Tomorrowland przedstawili program internetowego eventu pt. Adscendo

ARTY po raz pierwszy dał znać o New Horizons podczas swojego występu na imprezie Group Therapy 500 organizowanej przez zespół Above & Beyond. Stało się to w połowie października tamtego roku i tak naprawdę nie musieliśmy długo czekać na dalszy obrót wydarzeń. Tak jak już wspomniałem, jeszcze przed premierą albumu Artiom wydał na światło dzienne cztery single reprezentujący ten projekt. Może nie zdobyły one astronomicznych wyników, ale na pewno zapadły w pamięć wielu fanom gatunków progressive.

Na temat pracy nad albumem oraz całym aliasem ALPHA 9 wypowiedział się ostatnio sam Artiom, który wyjawił nam niektóre szczegóły swojej pracy:

Bardzo często sprawiam, że proste rzeczy stają się skomplikowane. Z wieloma moimi fanami podzieliłem się informacjami, że w zanadrzu mam trzy wersje albumu. Miałem masę skończonych w stu procentach tracków. Było ich nawet może z 50.

ARTY odnośnie pracy nad New Horizons

Teaser na Group Therapy 500 to było coś! Ludziom udało się usłyszeć wcześniej tylko jedną piosenkę, a cała reszta setu była dla nich kompletnie obca. Te tracki były jak świeże bułeczki. Długo i solidnie przygotowywałem się do tego występu i tak naprawdę nie wiedziałem jaki będzie odzew moich fanów.

ARTY o występie na Group Therapy 500

Czuje się bardziej swojo kiedy pracuje nad ALPHA 9. To tak naprawdę projekt, który odżył po długim czasie na cmentarzysku aliasów. Oczywiście, jest on inspirowany moim głównym JA i w związku z tym, że nie tworzyłem długo jako ARTY jestem podekscytowany co przyniesie przyszłość.

ARTY o ALPHA 9 i przyszłości

Wygląda na to, że Artiom planuje niedługo powrócić jako ARTY. Co szykuje dla nas producent? Tego jak widać nie wie jeszcze nawet sam on. Wiadomo jednak, że album New Horizons to jedno z jego najważniejszych i najlepszych w karierze dzieł. Mimo dość małego zainteresowania myślę, że krążek zostanie na przestrzeni nadchodzących miesięcy odpowiednio doceniony. W tym czasie powinniśmy od Rosjanina otrzymać zupełnie nowe numery!

Posłuchaj albumu New Horizons od ALPHA 9!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →