News

„ANALOG” będzie ostatnim albumem Garetha Emery’ego. Wiemy dlaczego!

ANALOG będzie ostatnim albumem Garetha Emery’ego. To koniec działalności artysty na scenie?


Co Northern Lights zaczyna, ANALOG kończy 

Gareth Emery to szanowany twórca w środowisku muzyki elektronicznej. Ma na swoim koncie wiele światowych kawałków pokroju Concrete Angel, Sanctuarium czy Long Way Home. Gareth regularnie występuje również na największych światowych, elektronicznych scenach.
Nie tak dawno temu mieliśmy okazję oglądać set Emery’ego z jego występu z ostatniego Ultra Miami. Wtedy producent występował w ramach projektu ANALOG. Za pomocą żywych instrumentów grał utwory, które mogły nawiązywać do nadchodzącego albumu o tej samej nazwie. Całość wydawała się wtedy bardzo świeża.

Przeczytaj też: Pełen set Garetha Emery jako ANALOG z Ultra Miami 2022 – obejrzyj

Już teraz wiemy jednak, że album ANALOG będzie ostatnim albumem Garetha. Powody dlaczego, nadal są jednak niejasne, i takie zapewne pozostaną. Artysta wspomina coś o nowym rozdziale w życiu. Wiadomo jednak, że Gareth nie zamierza odchodzić z branży muzycznej. Informacjami artysta podzielił się za pomocą swoich mediów społecznościowych:
ANALOG będzie moim ostatnim albumem artystycznym i uczczę ten koniec epoki wydaniem kilku epickich przedmiotów kolekcjonerskich.

Ale po pierwsze, nie, nie przestaję grać. Jestem w tej grze do końca życia. ANALOG to po prostu koniec historii, którą zacząłem pisać w 2010 roku wraz z Northern Lights. Czasami trzeba wiedzieć, kiedy zakończyć historię, aby zrobić miejsce na nową. Dziś uruchomiliśmy ANALOG Indiegogo z niesamowitymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Podpisane płyty winylowe, CD, przedmioty cyfrowe. Wszyscy otrzymają dostęp do albumu na miesiąc przed premierą oraz PIĘĆ (tak, pięć) niepublikowanych utworów mojego autorstwa, które nigdy nie zostaną wydane w żadnej innej formie. Do tego specjalna książeczka z grafikami z moich pięciu albumów artystycznych, kilka słów ode mnie i zdjęcia z mojej prywatnej kolekcji. Bardzo bym chciał, żebyście sprawdzili Indiegogo i zobaczyli, czy jest tam coś dla Was. Dziękuję Wam za wsparcie każdego albumu, który do tej pory wydałem. Jestem podekscytowany, że mogę zrobić ten album dobrze, zanim zacznę nowy rozdział z wami wszystkimi.

Cieszyć może zatem fakt, że ostatni album Garetha zostanie należycie uhonorowany. Trzeba przyznać, że oferta przedstawiona na Indiegogo również wygląda interesująco. Projekt Garetha na tej stronie znajdziecie tutaj. Chociaż smucić może fakt, że to ostatni krążek Garetha, w najbliższym czasie ze strony artysty zapewne pojawi się jednak wiele ciekawych informacji.
Premiera albumu ANALOG zaplanowana została na grudzień. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku.

Gareth Emery – Long Way Home

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →