Wielka Brytania będzie domem wielu ciekawych festiwali w tym roku. Sprawdźmy te najlepsze. 0 UserComments

Festiwalowa Wielka Brytania. Elektroniczne wydarzenia warte uwagi w 2022

Artykuł dodano: 14 czerwca, godz. 12:48
Odsłony: 516x
Wielka Brytania będzie domem wielu ciekawych festiwali w tym roku. Sprawdźmy te najlepsze.


Tegoroczne brytyjskie imprezy

Wielka Brytania to jeden z najbliżej złączonych z muzyką elektroniczną krajów w Europie. To właśnie UK jest od dawna istnym bastionem muzyki house. Wielka Brytania na wielką scenę wypuściła nie tylko wielu utalentowanych producentów, ale też aktywnie wspiera scenę imprezową wielu elektronicznych festiwali. Warto zatem sprawdzić tegoroczne najlepsze brytyjskie imprezy, gdyż tych będzie pod dostatkiem.

Na pierwszy ogień weźmiemy Bassfest. Festiwal, który odbędzie się od 16 do 17 lipca w angielskim Sheffield, bardzo dobrze pokazuje, jak różnią się line-upy polskie od brytyjskich. W tym roku gościć on będzie osoby, które nie cieszą się wielką popularnością w naszym kraju (co nie znaczy, że zupełnie jej brakuje). 

W ten sposób sceną Bassfest zawładną w tym roku brzmienia chociażby Andy'ego C, Hybrid Minds czy Skreama. Sam Bassfest jest imprezą, która od dawna związana jest z mocnymi gatunkami house'u, drum and bassu czy basseline'u. Ceny na dwudniowe wydarzenie wahają się od 370 do 440 złotych.

Bassfest - line-up


Kolejna impreza z naszej listy już w tym roku się odbyła. Mowa o festiwalu Parklife, który miał miejsce w ubiegły weekend. Impreza odbywała się w Manchesterze na terenie zdolnym pomieścić do 75 tys. osób. Samych imprezowiczów z pewnością nie brakowało, gdyż Parklife w tym roku w sposób świetny połączył scenę muzyki rapowej i elektronicznej.

Dzięki temu w line-upie znalazły swoje miejsce takie nazwiska jak Tyler, The Creator, 50 Cent, Eric Prydz, Carl Cox czy Camelphat. Zapisy setów z tego wydarzenia zapewne lada moment pojawią się w sieci.

Parklife Festival 2021 - Official Aftermovie


Trzecim festiwalem, który dzisiaj sprawdzimy jest Boomtown. Ta impreza z pewnością może przypaść do gustu wielu osobom. Festiwal bowiem od zawsze doceniał różnorodność ludzi, dając im możliwość połączenia się w wspólnym imprezowaniu. W tym roku całe wydarzenie będzie na tyle rozległe, że całość zamieni się niemal w pełnoprawne miasteczko.

Sam teren nie będzie się składał z samych scen, ale też chociażby z cyrków czy customizowanych dzielnic. Impreza odbywająca się od 10 do 14 sierpnia zademonstruje pełny przekrój gatunków od folku, gypsy, reagge, przez disco, jungle, jazz i techno. 

Boommtown Chapter One's Immersive World


Kolejnym brytyjskim festiwalem, na który warto mieć oko w tym roku jest We Are FSTVL. Impreza ta po swoim debiucie w 2013, z roku na rok rośnie w siłę, stając się jednym z najważniejszych festiwali na wyspach. Podczas tegorocznej edycji impreza powróci na londyńskie lotnisko Damnys Hall.

Przeczytaj też: Droga do Tomorrowland w formie... mozaiki? - zobacz video

W tym roku nie braknie również gwiazd. Na ośmiu oddzielnych scenach wystąpią chociażby Carl Cox, Joseph Capriati, Adam Beyer, Craig David, Madonna i Tale Of Us. Trudno będzie jednak dostać się na samą imprezę odbywającą się w dniach 6-7 sierpnia, gdyż wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

We Are FSTVL 2021 Highlights


Przedostatnią propozycją, którą dzisiaj sprawdzimy jest Forbidden Forest. Impreza ta, jak sama nazwa wskazuje odbywa się w lesie i klimatem przypominać może trochę nielegalne rave'y. Artyści, którzy będą na niej gościć są jednak znacznie bardziej mainstreamowi. Na imprezie odbywającej się w angielskim Grimsthorpe Castle Park & Gardens wystąpią chociażby AJ Tracey, Alan Fitzpatrick, Apollonia czy Sonny Fodera.

Po tym, jak w zeszłym roku bilety na jednodniowe wydarzenie wyprzedały się w mgnieniu oka, organizatorzy w tym roku wybrali wariant dwudniowy. Bilety na imprezę odbywającą się w dniach 2-3 lipca można nabyć od około 640 złotych.

Forbidden Forest - Site Map


Ostatnim wydarzeniem, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu jest Creamfields Festival. Impreza odbywająca się od 1998 roku bez problemu zaliczona zostać może do topki europejskich festiwali. Trudno się jednak temu dziwić. Tegoroczna edycja zdaje się to zresztą w pełni potwierdzać.

Organizatorzy przygotowali wypasiony line-up, w skład którego wchodzą chociażby Alesso, Armin van Buuren, Dimitri Vegas & Like Mike, Fisher, Vini Vici, Timmy Trumpet, W&W czy Will Sparks. Dodatkowo dla imprezowiczów przygotowana została zaskakująco szeroka oferta biletowa. Wejściówki nie dość, że zostały podzielone na warianty jedno jak i wielodniowe, tak również na kategorie standard, bronze, silver oraz gold. Z samym zakupem należy się jednak spieszyć, gdyż większość biletów została już wyprzedana.

Jak widać sama Wieka Brytania w tym roku oferuje tyle imprez, że można by jeździć z jednej na drugą nie robiąc nawet przerw. Warto zatem przy tak szerokiej ofercie przyjrzeć się, czy jakaś konkretna impreza nam pasuje, gdyż nie często jest taki wybór. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.  

David Guetta at Creamfields 2021

Sprawdź także

- Tak Tujamo przygotowuje się do występów w Polsce. Posłuchaj "Clap Your Hands"
- "LOW" - wspólny numer Olivera Heldensa i Tchamiego już dostępny
- Będą i meble! Swedish House Mafia ujawnili kolekcję "Obergransad" w IKEA
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)