News

Zomboy, Subtronics i Excision nadchodzą – basowa scena w grudniu

Nie samym mainstreamem człowiek żyje. Przedstawiamy wam przegląd najnowszych newsów ze świata undergroundowej dla Polski, basowej muzyki elektronicznej.


Grudzień jest głośnym miesiącem również w „podziemiu”. Towarzyszyły nam głośne koncerty, nie brak również zapowiedzi utworów. A to wszystko okraszone ciężkimi elektronicznymi brzmieniami. 

Subtronics z debiutanckim albumem

Na pierwszy ogień weźmy Jesse Kardona czyli Subtronics. Ten amerykański DJ wiele namieszał w dubstepowych brzmieniach. Popularność zyskał dzięki serii mixtape’ów Now That’s What I Call Riddim
Znamy go przede wszystkim z utworów Blow Stuff Up, House Party czy Griztronics. Już teraz została ogłoszona premiera albumu Fractals. Co ciekawe okładka nie wygląda na typowo dubstepową co może dawać powody by myśleć, że czeka nas lekka zmiana kierunku tworzenia producenta znad oceanu. Album Fractals ma zostać opublikowany już w styczniu, a pierwszy singiel – Spacetime z NEVVE jest od wczoraj dostępny na streaminach.

Subtronics – Spacetime (feat. NEVVE), posłuchaj

Zomboy z pierwszym solowym numerem w 2021 roku

Kolejnym z DJ-ów od, którego możemy spodziewać się nowości jest Zomboy. Joshua Jenkins znany pod pseudonimami Zomboy, Joshua Mellody oraz Place Your Bets to brytyjski producent cięższych, elektronicznych brzmień. Jego utwory Nuclear (Hands Up) czy Immunity szturmem wbiły się do grona najpopularniejszych utworów z kręgu dubstepu i drum&bassu. 
Już teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował nas o dacie premiery najnowszego kawałka. Utwór Valley Of Violence opublikowany ma być lada moment bo już w najbliższy piątek, 17 grudnia 2021 roku.
Co warto zaznaczyć, będzie to jego pierwszy solowy release od czasu wydanie Battlefields, które ujrzały światło dzienne ponad rok temu. Zapowiedź nie daje nam złudzeń, że będą to brzmienia ambientowe. 

 Zomboy – zapowiedź Valley Of Violence

Najlepszy koncert tego grudnia?

Jednak nie samymi premierami żyje człowiek. Muzyki słuchać trzeba też na żywo. A gdzie? W tegorocznym grudniu najlepiej w amfiteatrze Red Rocks, bo właśnie tam miał miejsce koncert Svdden Deatha – jednego z czołowych przedstawicieli dub/riddim, który jego jeden z nielicznych potrafi zagrać 60-minutowego seta składającego się z tylko i wyłącznie własnych produkcji, z reguły wciąż niewydanych.
Jego alias jest od dobrych dwóch lat na ustach wszystkich więc nie dziwi sold out i ponad 9-tysięczna publika.

Svdden Death – live set at Red Rocks

Co u jednego z największych królów dubstepu, Excisiona? Jeff Abel, bo tak nazywa się producent z Kanady zaliczany jest do ścisłej czołówki dubstepu. Jego utwory Paradox czy Crowd Control zawsze wywołują nie lada energiczną reakcję na koncertach, ale to chyba typowe dla kawałków Jeffa
Już teraz dowiadujemy się o jego najnowszej nadchodzącej premierze. Chociaż nie znamy jeszcze tytułu, krótki teaser widniejący na jego mediach społecznościowych zapewnia nas, że nadchodzący utwór nie będzie odbiegał jakością od reszty produkcji Amerykanina. Kawałka spodziewać możemy się 13 stycznia przyszłego roku.

Excision – nadchodzi album, EP’ka czy singiel?

Throwbacki ILLENIUM. Do tego aż chce się wracać

ILLENIUM dostarcza nam bardzo dużo nowej muzyki. Średnio dostajemy od niego nowy album co 2 lata – Ashes (2016), Awake (2017), ASCEND (2019), Fallen Embers (2021) – doliczmy jeszcze do tego wersje Deluxe i remiksy.
Aktualnie Amerykanin jest w absolutnym szczycie swojej formy i peaku popularności. Każdy jego koncert, niezależnie od tego na jak dużej powierzchni się odbywa kończy się ekspresowym sold outem. Dla porównania – Svdden Death wyprzedał solowe show w Red Rocks, ILLENIUM wyprzedał takie trzy, dzień po dniu.
Pomimo tego, że każdy jego krążek zbiera przychylne opinie, a fanów mu raczej przybywa niż ubywa, wciąż ogromną popularnością cieszą się jego throwback sety, w których gra kawałki z lat 2014-2016, czyli z czasu gdzie dał się poznać szerszej publiczności i przebić na przedmieścia mainstreamu.
Jeden z takich występów zaliczył niedawno w Minneapolis w stanie Minnesota, USA. 100 minut basowych throwbackowych doznać z ILLENIUM? Bardzo proszę!

 ILLENIUM na żywo z The Armory

Sprawdź także

Zdjęcie: RUKES.com

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →