News

’Together For A Better Day’ – obejrzyj koncert z Avicii Areny

Chciałeś być obecny na koncercie w Sztokholmie, ale coś Ci przeszkodziło i nie mogłeś się tam pojawić? Nic straconego! Na YouTube jest dostępny zapis z imprezy!


Arena nazwana na cześć legendy

Miejsce, gdzie odbywał się koncert zatytułowany Together For A Better Day to Stockholm Globe Arena, która zmieniła swoją nazwę 19 maja 2021 roku na Avicii Arena na cześć zmarłego już trzy lata temu muzyka. Celem zmiany nazwy było zwrócenie uwagi na choroby psychiczne wśród młodych ludzi, na które cierpiał artysta, a Fundacja Tima Berglinga stara się je ograniczyć.

Centrum widowiskowe otwarto pod koniec lat 80., bo 19 lutego 1989 roku. Odbywały się tam takie imprezy jak MTV EMA 2000, Eurowizja 2000 oraz 2016, a także wiele razy Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie. Arena może pomieścić maksymalnie 16 tysięcy ludzi, a rekordowa frekwencja została pobita 5 maja 2018 roku kiedy to w tamtym miejscu trwał koncert zespołu Metallica.

Koncert na cześć Avicii’ego

1 grudnia 2021 roku we wcześniej wspomnianej arenie odbył się koncert zorganizowany przez Fundację Tima Berglinga pt. Together For A Better Day. Podczas imprezy celebrowane życie młodo zmarłego DJ-a oraz jego muzyczne osiągnięcia. W czasie przedsięwzięcia wystąpiły takie osobistości jak szwedzka piosenkarka Zara Larsson, obok której pojawiła się młodziutka, bo 15-letnia wokalistka Ella Tiritiello. Oprócz nich pojawił się także duet Galantis, który zamknął event krótkim, dziesięciominutowym występem, który pokazał postać Tima z bardziej EDM’owej strony. Zagrali oni takie hity jak Levels czy Seek Bromance.

W czasie koncertu na głównym ekranie pojawiały się także krótkie filmiki przygotowane nie tylko przez piosenkarzy, ale także aktywistów. Mogliśmy z tej okazji ujrzeć takie gwiazdy jak np. szwedzkiego hokeistę Hernika Lundqvista, znanego gitarzystę Nila Rodgersa czy najsławniejszego rudzielca na świecie – Eda Sheerana.

Na koniec Fundacja Aviciiego ogłosiła, że rozpocznie budowę studiów nagraniowych w mniej zamożnych częściach Szwecji, żeby każdy miał okazję spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki. Kto wie, może gdzieś tam głęboko ukrywają się przyszłe talenty?

Obejrzyj zapis z koncertu For A Better Day

Sprawdź także:

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →