News

Te numery znalazły się na liście 'Najlepsze piosenki taneczne wszech czasów’ Rolling Stone

Jakie numery EDM wpłynęły najbardziej na muzykę, jakiej słuchamy na co dzień? Czasopismo Rolling Stone przygotowało zestawienie najważniejszych tytułów tanecznych wszechczasów. Sprawdź!


Rolling Stone, klasyk w świecie czasopism

Rolling Stone to nic innego czasopismo skupiające się wokół muzyki, założone w 1967 w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

Nazwa pochodzi od tytułu piosenki Boba Dylana Like a Rolling Stone – manifestu ideowego hippisów, odnoszącego się do angielskiego przysłowia „A rolling stone gathers no moss” (Toczący się kamień nie porasta mchem). 

Dziś jednak, wraz z rozwojem platformy, pojawia się tam dużo więcej ciekawych treści, w tym zestawień, dzięki którym możemy zaobserwować jaki wpływ elektronika miała na cały świat obecnej muzyki. Tym razem przyjrzeliśmy się zestawieniu 200 najlepszych utworów muzyki tanecznej. Które tytuły są nam najbardziej znane?

EDM nieodłącznym elementem dzisiejszej muzyki

Cała lista obejmuje 200 utworów, wśród których znalazły się absolutne klasyki elektronicznej muzyki tanecznej jak Levels Avicii’ego na 52. miejscu, Promises Nero na 42., Turn Down For What DJ Snake’a (#22) i Latch Disclosure’a na aż 10. miejscu. Patrząc na to, jak młody jest ten utwór w porównaniu do reszty z pierwszej dziesiątki, może nas to nieco zadziwić, jednak jeszcze ciekawszą sprawą jest jego powstanie, które nie było zaplanowane. 

Przeczytaj także: 5 występów na Audioriver 2022, które zdecydowanie warto zobaczyć

Guy Lawrence z Disclosure, pracując nad jednym z kawałków, napisał do Sama Smitha, czy nie chciałby się spotkać po południu bez jakiegoś większego planu. Po spotkaniu się i przegadanych kilku minutach pognali oni od razu do studia, gdzie w przeciągu, uwaga, trzech godzin powstał główny zarys jednego z najbardziej ikonicznych hitów muzyki elektronicznej.

Disclosure – Latch feat. Sam Smith

Skrillex pierwowzorem obecnej muzyki basowej

 Jest jeszcze jeden kawałek z tego zestawienia, który zasługuje na szczególne wyróżnienie. Na miejscu 64. znalazło się Scary Monsters and Nice Sprites Skrillexa, które wydane w 2010 roku jako część EP’ki My Name Is Skrillex, zmieniło oblicze muzyki basowej na zawsze i tym samym, wraz z nieszablonowym podejściem Sonny’ego, zainspirował wielu młodych artystów do rozpoczęcia swoich karier, w tym m.in. Virtual Riota, który był jednym z najbardziej oddanych fanów jego muzyki. Całe zestawienie znajdziecie w linku tutaj. Które utwory waszym zdaniem odcisnęły największe piętno na obecnej muzyce, a których zabrakło w zestawieniu? Dajcie nam znać na Facebooku.

Skrillex – Scary Monsters And Nice Sprites, posłuchaj

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →