Eventpromo News

Sztuka bezkompromisowości. Nadchodzi Tauron Nowa Muzyka 2024

Niewiele jest w Polsce festiwali, które równie umiejętnie łączą różniące się od siebie gatunki, w rezultacie dostarczając bogate i zarazem spójne wydarzenie. Jeśli dodamy do tego klimat miejskiej imprezy odbywającej się w postindustrialnym otoczeniu, otrzymamy fenomen na skalę kraju. Nic w tym dziwnego, że podobnie jak tysiące fanów z całej Polski, tak i w tym roku wybieramy się na Tauron Nowa Muzyka Festival w Katowicach. Sprawdźcie, dlaczego warto!

Katowicki event odbędzie się po raz dziewiętnasty – już sam ten fakt jest dowodem pozycji, jaką Tauron Nowa Muzyka zbudował sobie od początku istnienia. Co jest kluczem do sukcesu? Odwaga i bezkompromisowość. Zamiast chodzić na skróty i układać program pod dyktando trendów, organizatorzy stawiają na autorską wizję, w której łączą się skrajności. Z jednej strony wielkie nazwiska, z drugiej obiecujący debiutanci. Z jednej elektronika odmieniana przez wszystkie przypadki, z drugiej gatunkowe eksperymenty. Wystarczy spojrzeć na tegoroczny line-up, by otrzymać tego najlepszy dowód.

Tauron Nowa Muzyka – fot. https://www.facebook.com/NowaMuzyka

Tauron Nowa Muzyka 2024 – kto zagra?

Âme, BICEP, Chase & Status, Clark, DVS1, Héctor Oaks, Leftfield, Pachanga Boys, Red Axes, Robag Wruhme, Róisín Murphy czy Skream – to tylko część nazwisk z czołówki nadchodzącej edycji. Taki skład musi robić wrażenie na każdym, kto uważa się za miłośnika elektroniki. Światowe tuzy i giganci w swoich dziedzinach spotkają się w jedym miejscu – w Katowicach. A to wciąż nie wszystko.

Tauron Nowa Muzyka – fot. https://www.facebook.com/NowaMuzyka

Prócz głośnych, zagranicznych postaci, na Tauron Nowa Muzyka 2024 zaproszeni zostali obiecujący artyści reprezentujący szeroki wachlarz stylistyczny. Włodarze nie zapomnieli również o polskich twórcach, których w line-upie jest naprawdę sporo – od alternatywy i popu uosobianych m.in. przez Kury, Nosowską czy Darię Ze Śląska, przez artystów z okolic jazzu takich jak Immortal Onion x Michał Jan, Marcin Masecki Trio i Nene Heroine, aż po solidnych zawodników sceny klubowej jak choćby Weikum czy Milena Głowacka. Skład nadchodzącej imprezy pełen jest zarówno pewników, jak i niespodzianek. Ale czy właśnie nie po to jeździmy na festiwale by odkryć coś nowego?

Tauron Nowa Muzyka – fot. https://www.facebook.com/NowaMuzyka

Na fenomen Tauron Nowa Muzyka Festival składa się również oprawa i lokalizacja – Katowicka Strefa Kultury sama w sobie gwarantuje niezwykłą przestrzeń, a jeśli dodamy do tego wszystkie detale przygotowane przez organizatorów, wówczas otrzymamy wydarzenie absolutnie unikatowe, które sprawia, że każda edycja zapada głęboko w pamięć.

Tauron Nowa Muzyka – fot. https://www.facebook.com/NowaMuzyka / Radoslaw Kazmierczak

Tauron Nowa Muzyka 2024 – line-up

Tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 20-22 czerwca. Poznajcie jej skład!

Âme live I Artificialice I Bendik Giske
BICEP present CHROMA AV set
Chase & Status dj set I Clark live
Daria ze Śląska I Dasha Rush I DJ KRUSH
Dorisburg live I DVS1 I Elena Colombi
Evian Christ live AV I Franca I Héctor Oaks I IAMDDB
Immortal Onion x Michał Jan I Jin Synth I Kelly Moran
Klawo I KOKOKO! I Kruder & Dorfmeister AV live
Kury I Leftfield live I Luigi Tozzi & Feral live
Marcin Masecki Trio I Martin Kohlstedt
MIHVU & Sonik I Milena Głowacka
Mimi Love I Nabihah Iqbal live I Nene Heroine
Nihiloxica I Nosowska I Pachanga Boys I Rat Kru
Red Axes I Robag Wruhme
Robert Henke presents CBM 8032 AV
Róisín Murphy I SAS I Skream
Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk
USO 9001 I WEIKUM

Tauron Nowa Muzyka – fot. https://www.facebook.com/NowaMuzyka

Tauron Nowa Muzyka 2024 – bilety

Bilety na to wydarzenie znajdziecie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →