News

’Spaceman’ Hardwella skończył 10 lat. Z tej okazji prezentujemy 3 najlepsze remiksy

Spaceman jako jeden z największych hitów Hardwella skończył właśnie 10 lat. Z tej okazji przeanalizujemy utwór i zaprezentujemy najlepsze remiksy. To też nie jedyny jubileusz holednerskiego producenta!


Spaceman czyli big roomowy odlot

Hardwell, a właściwie Robert van de Corput to producent, który odkąd szturmem wdarł się do czołówki ani razu jej nie opuścił. Nie jest to oczywiście dziełem przypadku. Argumentem warunkującym obecność Hardwella na szczycie DJ-skich rankingów jest mnogość hitów jakie w ostatnich latach wypuścił. 
Wymieniać można wiele. Follow Me, Young Again czy Bigroom Never Dies to tylko przykładowe kawałki, których wyświetlenia liczone są w dziesiątkach milionów. Teraz obchodzi rocznicę premiery jeden z jego niekwestionowanie największych hitów, czyli oczywiście utwór Spaceman. Jest to jednak wyjątkowa rocznica. Od czasu wypuszczenia Spacemana minęło już 10 lat.
Sam utwór powoli zbliża się do granicy 100 milionów odsłon na platformie YouTube. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. W 2012 utwór ten kompletnie zawładnął sceną EDM i nawet do dzisiaj często gości na największych światowych scenach. Sam Spaceman na dobre wpisał się w kanon największych big room house’owych hymnów. 

Przeczytaj też: Pięć najdłuższych setów DJ-skich w historii

Wydaje się to być zupełnie zrozumiałe patrząc na jego jakość wykonania. Chwytliwa melodia, którą zanucić można nawet zaraz po obudzeniu się w środku nocy czy czyste brzmienie to coś co cechuje ten utwór. Podstawę sukcesu Spacemana stanowi jednak niezwykle energiczny, a za razem bardzo prosty drop. 
Do teraz pamiętam momentalny zastrzyk euforii, gdy usłyszałem jego refren po raz pierwszy. Nie inne były reakcje imprezowiczów gdy kawałek ten wybrzmiewał premierowo na głośnikach największych festiwali.

Release Spacemana znaczącą datą dla Hardwella

Sam Hardwell zdaje się być, co raczej oczywiste, niezwykle przywiązany do tego utworu. Pokazał to wydając swój pierwszy studyjny album United We Are. Co prawda na samym albumie nie ma tego kawałka, a mimo to związek pomiędzy nimi jest równie silny. United We Are został opublikowany bowiem 23 stycznia 2015 roku czyli dokładnie 3 lata po publikacji Spacemana.

Mimo, że akurat tego konkretnego kawałka na albumie nie usłyszymy, United We Are zawiera inne równie kultowe produkcje. Utwory Eclipse, Don’t Stop The Madness czy Birds Fly to tylko przedsionek wszystkich czternastu produkcji, które liczy album.

Sam zbiór wydany został również w wersji bonusowej, gdzie tracków jest 15 oraz wersji Deluxe liczącej utworów aż 24. Całość jest z pewnością nie lada gratką dla fanów muzyki typu big room house’u, a jest to niemal obowiązkowa pozycja dla każdego większego fana DJ-a z Niderlandów.

Hardwell – United We Are, posłuchaj

Najlepsze remiksy numeru Spaceman

Sposobów na docenienie czyjejś muzyki jest wiele. Można pisać o niej artykuły, kolekcjonerzy mogą zakupić wersję winylową, jednak najprostszym zadaniem jest po prostu słuchanie samego kawałka. Na scenie muzyki elektronicznej panuje jednak jeszcze jeden sposób. 

Producenci by pokazać swoje uznanie wobec jakiegoś kawałka często publikują jego remiks. Słuchacze często jednak odbierają to inaczej. Wielu ludzi uważa bowiem, że remiks ma być swoistym „ulepszeniem” utworu. Oczywiście sami artyści wielokrotnie powtarzali, że jest to tylko forma ich punktu spojrzenia na kawałek. Sam remiks ma pokazać tylko, jak produkcja by brzmiała gdyby została stworzona przez autorów nowej wersji. 
Oczywiście remiksów znanych utworów jest ogrom. Nie inaczej jest w przypadku Spacemana. Dzisiaj postanowiliśmy jednak wyróżnić konkretne trzy, które w sposób szczególny nadały nowy wydźwięk utworowi.

Pierwszą naszą dzisiejszą propozycją jest remiks dokonany przez Headhunterz. Jak można było się spodziewać jego wersja Spacemana wykonana została w klasycznej wersji hardstyle’owej. Warto docenić inną acz równie chwytliwą melodię w pierwszym dropie. Jest to propozycja, która w sposób szczególny powinna przypaść fanom szybszych, agresywniejszych brzmień. 

Hardwell – Spaceman (Headhunterz Remix)

Mako Orchestral, czyli Spaceman jako orkiestra

Kolejny utwór nie jest klasycznym remiksem. Myślę, że bardziej powinno się uznać ten utwór jako remake. Mimo to uważam, że jego wyjątkowość tłumaczy swoją obecność w tym zestawieniu. Opisany jest jednak jako remiks więc będziemy się trzymać tej nomenklatury. 
Mowa kawałku producenta Mako. Prezentuje on Spacemana w zupełnie nowej, orkiestralnej wersji. Jego odsłona tego klasyku brzmi jak rodem wyjęta z Hollywoodzkiego filmu. Myślę, że utwór ten w dobitny sposób pokazuje piękno zawarte w EDM-owych melodiach.

Hardwell – Spaceman (Mako Orchestral Remix)

Na koniec został najpopularniejszy z remiksów Spacemana. Mowa oczywiście o produkcji Carnage’a. Nadał on zupełnie nowe życie hitowi publikując swoją festival trapową wersję. Nie przesadzę mówiąc, że remiks ten zupełnie zrewolucjonizował światową scenę festival trapu. 
Kawałek ten jeszcze na długo po publikacji wyznaczał nowe trendy w trapowych gatunkach. Sama energia bijąca z tej nowej odsłony jest po prostu niesamowita. Personalnie jest to jeden z moich ulubionych remiksów utworów sceny EDM.

Hardwell – Spaceman (Carnage Festival Trap Remix)

Nie ma wątpliwości, że Spaceman to produkcja, która odcisnęła bardzo wyraźne piętno w historii muzyki EDM. Mam nadzieję, że mój dzisiejszy artykuł chociaż w delikatnym stopniu to pokazał. Standardowo, jeśli nie chcecie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej koniecznie zaobserwujcie nas na naszym profilu na Facebooku.

Sprawdź także




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →