Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że szwedzkie trio ma teraz oficjalnego Discorda, na którym sam Sebastian Ingrosso poinformował o najnowszej produkcji grupy, która pojawi się w internecie już niebawem 0 UserComments

Nowy singiel Swedish House Mafii tuż za rogiem

Artykuł dodano: 21 stycznia, godz. 10:23
Odsłony: 348x
Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że szwedzkie trio ma teraz oficjalnego Discorda, na którym sam Sebastian Ingrosso poinformował o najnowszej produkcji grupy, która pojawi się w internecie już niebawem. Sprawdźmy, co tym razem zaoferują nam producenci!


Swedish House Mafia nie próżnuje

Mimo, że od oficjalnego powrotu legendarnego szwedzkiego projektu minęły już prawie cztery lata, to przez ten czas nie otrzymaliśmy od DJ-ów zbyt dużo nowej muzyki. Na przestrzeni 2021 pojawiły się trzy utwory grupy pt. It Gets Better, Lifetime oraz Moth to a Flame, z czego ostatni z nich jest aktualnie jednym z najpopularniejszych utworów na świecie.

Od czasu premiery teledysku, uzbierał on ponad 30 milionów wyświetleń oraz prawie 200 milionów odsłuchań w serwisie Spotify. Numer pojawił się bardzo wysoko na listach przebojów w Grecji, na Litwie oraz w krajach skandynawskich. Jest to kolejna produkcja szwedzkiego projektu, która trafiła na US Billboard Hot 100, peakując na miejscu 27.
Inne produkcje również były bardzo dobrze skomponowane, jednakże nie osiągnęły takiej rozpoznawalności, jak utwór z kanadyjskim wokalistą o pseudonimie The Weeknd. Lifetime zostało wydane w wakacje, a artystami, którzy odpowiadali za produkcję nie byłą tylko Swedish House Mafia, raper Ty Dolla $ign czy piosenkarka 070 Shake.

Mało kto wie, ale w procesie tworzenia numeru uczestniczył także członek duetu - Vargas & Lagola - Vincent Pontare oraz znany amerykański raper - A$AP Rocky, z którym szwedzka grupa aktualnie współpracuje przy produkcji kompozycji pt. Frankenstein.

Najciekawsze zostawiłem na koniec, a chodzi tutaj o utwór It Gets Better, który został wydany najwcześniej spośród wszystkich trzech. Dlaczego utwór jest tak intrygujący? Jest tak z uwagi na to, że dwa lata temu brzmiał nieco inaczej. Po raz pierwszy track został zaprezentowany podczas trasy koncertowej - Save the World Reunion w 2019 roku.

Od tego momentu minęło trochę czasu i  jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji SHM ujrzała światło dzienne ulegała wielu zmianom. W efekcie IGB stało się z lekka zmodyfikowanym utworem, ale na pomoc przyszedł Axwell, który udostępnił pierwotną wersję pod nazwą Stockholm Version. Warto też wspomnieć, że w procesie produkcyjnym uczestniczył Mike Dean - człowiek, który odpowiada za hity takich artystów jak np. Kanye West, Madonna, Travis Scott, Beyonce itd. Jak więc będzie brzmiało Redlight? Sprawdźmy!

Posłuchaj pierwotnej wersji It Gets Better autorstwa Swedish House Mafii


Redlight pierwszą produkcją Swedish House Mafia w 2022

Album Paradise Again od grupy zbliża się w wielkim krokami, więc to zupełnie normalne, że w najbliższej przyszłości dostaniemy od Szwedów więcej muzyki niż zwykle. Około tydzień temu Sebastian Ingrosso za pośrednictwem komunikatora Discord pokazał zdjęcie, na którym widoczny jest tytuł Redlight.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na Instagramie Swedish House Mafii pojawiła się grafika ukazująca kadr z rzekomego teledysku, który singiel otrzyma. Na ten moment wiemy, że tempo piosenki to 125 uderzeń na minutę czyli typowo dla muzyki elektronicznej, ale czy na pewno? Czy zostaniemy zaskoczeni przez producentów ze Szwecji? Teraz tylko cierpliwie czekajmy!

Warto na koniec wspomnieć o nadchodzącej trasie koncertowej o tej samej nazwie, co nadchodzący album grupy. Rozpocznie się ona 29 lipca w FTX Arenie w Miami, a zakończy 13 listopada w UROS Live Arenie w fińskim Tampere. Koncert w Polsce odbędzie się w Krakowie 21 października na Tauron Arenie! Mimo, że jest to World Tour, to nie otrzymaliśmy żadnych informacji o koncertach w Azji czy Australii - wielka szkoda.

Posłuchaj występu Swedish House Mafii w BBC Radio 1 Dance Weekend


Sprawdź także


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)