News

Raport policyjny z Tomorrowland 2022. Ile dokonano aresztowań przez ostatnie 3 weekendy w Boom?

Wraz z rosnącą skalą największych zdarzeń skupiających się wokół EDM na świecie, maleje liczba wykroczeń czy przestępstw z nimi związanych. Jak było w przypadku tegorocznej edycji Tomorrowland? Sprawdź!


Tomorrowland 2022 największym sukcesem w historii festiwalu

Tegoroczna edycja festiwalu Tomorrowland, pomimo maksymalnej chęci zredukowania kaca” finansowego spowodowanego pandemią przez organizatorów, wypadła świetnie, a stali bywalcy festiwalu podkreślają, jakoby była najlepszą spośród wszystkich do tej pory.

Przeczytaj także: Sunrise Festival 2022 – DJ Kris odpowiada na wszystkie zarzuty festiwalowiczów [oświadczenie]

Podczas trzech weekendów festiwalu Boom odwiedziło prawie pół miliona fanów muzyki elektronicznej z całego świata, a podejście uczestników jak i samych władz do kwestii bezpieczeństwa czy wykroczeń na terenie wydarzenia maksymalnie spotęgowało pozytywny odbiór całego doświadczenia.

Wykroczenia oraz przestępstwa podczas tegorocznej edycji festiwalu

Podczas całego czasu trwania festiwalu łącznie zostało aresztowanych 212 osób z różnych powodów. Klasycznie już, 59 osób próbowało przeskoczyć przez ogrodzenie, co niestety nie skończyło się za dobrze, a 54 innych zostało aresztowanych za handel narkotykami. Łącznie odnotowano 181 kradzieży kieszonkowych, z czego złapanych zostało 20 kieszonkowców mających prowadzić zorganizowaną akcję podczas całego wydarzenia. 
Wielu ludzi popełniło również mniejsze wykroczenia, jednak ze względu na niewielką szkodliwość czynu zostali oni ukarani grzywnami. 607 użytkowników narkotyków zostało ukaranych grzywną i usuniętych z festiwalu, jednak, jak podają uczestnicy, spora część osób po wcześniejszym wyjaśnieniu sytuacji mogła dalej pozostać na terenie festiwalu. Oprócz tego 7 osób latających dronami i 60 nielegalnych taksówkarzy również zostało ukaranych grzywną i wyrzuconych. 
Co najważniejsze i co warto podkreślić, podczas całego okresu trwania wydarzenia nie odnotowano ani jednego przestępstwa mającego charakter fizycznej przemocy, co, patrząc na olbrzymią skalę całego Tomorrowland, może być prawdziwym powodem do dumy organizatorów. Aby być na bieżąco z najnowszymi statystykami dotyczącymi świata Tomorrowland, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.

Zobacz występ Martina Garrixa na Mainstage Tommorowland 2022

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →