News
HI-LO i Layton Giordani prezentują "Rabbit Hole"

Oliver Heldens idzie w techno jako HI-LO. Jak wyszło?

HI-LO, czyli alias Olivera Heldensa, wydał właśnie nowy utwór inspirowany legendarną belgijską wytwórnią Bonzai Records. Słuchamy!

Oliver Heldens umie w techno

Niekwestionowany król future house’u od dobrych kilku lat jest stałym bywalcem górnej dziesiątki zestawienia najlepszych DJ-ów świata autorstwa DJ Mag. Holender ma na koncie takie klubowe hity jak Gecko (Overdrive) czy Last All Night (Koala). Dużo o jego statusie mówi też fakt, że mając zaledwie 20 lat nagrał singiel Wombass razem z Tiësto. Odwiedził już największe festiwale na świecie, m.in.: Coachellę, Tommorowland czy Glastonbury. W tym roku pojawi się również na FEST Festival! Zanim do tego dojdzie, holenderski DJ i producent muzyki elektronicznej pochodzący z Rotterdamu wydał najnowszy singiel Bonzai pod aliasem HI-LO.

Oliver Heldens
fot. via facebook.com/OliverHeldens

Jako HI-LO, Oliver Heldens wydał właśnie nowy utwór inspirowany legendarną belgijską wytwórnią Bonzai Records, zatytułowany po prostu Bonzai. Przez lata label prezentował charakterystyczne, syntezatorowe klasyki, takie jak The First Rebirth, Universal Nation i oryginalny Age Of Love.

Czytaj także: Mały pożar podczas występu Skrillexa

Nazwa nawiązuje również do podwójnego znaczenia japońskiego wyrażenia Bonzai, które oznacza zarówno „długie życie”, jak i służy jako okrzyk entuzjazmu.

Stworzyłem ten utwór podczas pandemii w 2020 roku. Trzy lata temu wydawał się nieco zbyt transowy dla HI-LO, więc zamiast tego skupiłem się na ukończeniu innych utworów. W tym roku poczułem, że to idealny czas, aby nadać temu utworowi świeżą metamorfozę i przenieść go na wyższy poziom. Stał się melodyjnym hymnem techno w szczytowym 135 BPM, który moim zdaniem bardzo dobrze łączy techno i trance, a także działa bardzo dobrze przy znacznie wyższym tempie

– Oliver Heldens aka HI-LO

HI-LO – Bonzai

Oliver Heldens na FEST Festival

FEST Festival 2023 odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Podobnie jak w poprzednich edycjach na festiwalowiczów czeka plejada gwiazd różnych gatunków muzycznych, na różnych scenach rozmieszczonych na terenie parku – od głównej sceny na Polach Marsowych, po duże namioty i – najważniejsze dla miłośników muzyki elektronicznej – kręgi taneczne. Oliver Heldens wystąpi 12 sierpnia u boku takich artystów jak The Chemical Brothers, Joris Voorn, Pablo Bozzi, Skream czy Lolsnake.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →