News
Minęło 10 lat od ostatniej premiery Martina Garrixa przed „Animals”

Minęło 10 lat od ostatniej premiery Martina Garrixa przed „Animals”

Martin Garrix jest związany z muzyką elektroniczną już od kilkunastu lat. Wszyscy doskonale pamiętają jego czasy w Spinnin', gdzie wydał m.in. Virus, Wizard czy oczywiście Animals. Jeszcze przed zaprezentowaniem Animals Garritsen miał okazję pokazać się z kilkoma innymi numerami. Jeden z nich skończył ostatnio dekadę na platformach streamingowych. Sprawdźmy, jak zestarzało się BFAM!

Martin Garrix i Julian Jordan – tak to się wszystko zaczęło!

Każdy z nas doskonale wie, że Martin Garrix i Julian Jordan byli swego czasu nierozłączni. Holendrzy znają się praktycznie od samego początku swoich karier, lecz wbrew pozorom wspólnych projektów nie stworzyli dużo. W ostatnim czasie pojawiły się ich kooperacje, czyli Diamonds oraz follow-up w postaci Funk. Wcześniej można było mówić o takich numerach jak Glitch czy Welcome, które pojawiło się na EP-ce Seven.

Po drodzę usłyszeliśmy jeszcze numer How We Rave, który potencjalnie miał być kolejną wspólną produkcją Garrixa i Jordana. W rezultacie track ten został zapomniany i nie ujrzał nigdy światła dziennego. Mimo wszystko projekt nadal można posłuchać na Soundcloud lub w serwisie YouTube. Współpraca Martina i Juliana rozpoczęła się znacznie wcześniej, a w zasadzie już dekadę temu!

Przeczytaj również: David Guetta i Galantis znowu razem. Damn będzie hitem?

Kooperację na linii Martin Garrix – Julian Jordan rozpoczął numer BFAM, czyli jeden z pierwszych kawałków Garritsena w wytwórni Spinnin’ Records. Tak bowiem rozpoczęła się piękna historia niedoszłego duetu, a przede wszystkim pięknej przyjaźni, która nadal trwa w najlepsze. Holendrzy do tej pory wspólne tworzą i imprezują, ale w tym momencie chcielibyśmy przypomnieć o kawałku, którego premiera miała miejsce już ponad dziesięć lat temu!

BFAM to, tak już wspomniałem, jeden z pierwszych numerów Garrixa w Spinnin’. Pragnę tylko wspomnieć, że w czasie wydania swojej kooperacji Holendrzy mieli zaledwie 16 i 17 lat. Julian Jordan z miał już wtedy na koncie wydania z duetem TV Noise i Sanderem van Doornem. Brother From Another Mother, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu, do tej pory uzyskał na YouTube prawie dziesięć milionów! Jest to jeden z najważniejszych tracków Martijna Garritsena w karierze, a przede wszystkim klucz do drzwi EDM-owego mainstreamu tamtych czasów. Krótko mówiąc – BFAM to kawał ciekawej historii!

Posłuchaj BFAM, czyli jednej z najstarszych produkcji Martin Garrixa w karierze!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →