News

Kyau & Albert świętują 25-lecie w Polsce! Sprawdź gdzie i bądź tam

Kyau & Albert to niemiecki duet, który znany jest na scenie muzycznej z tworzenia produkcji z gatunku trance. Mimo że początki projektu datuje się na wczesne lata 90., to jego historia jest znacznie bardziej zawiła. W tym roku mija tak naprawdę 25. rok wspólnej działalności Ralpha Kyau i Stevena Alberta


Jak wyglądały początki duetu Kyau & Albert?

Wszystko rozpoczyna się w 1990 roku, kiedy to Ralph Kyau rozpoczyna produkcję muzyki elektronicznej na skalę międzynarodową. Swoje pierwsze oficjalne dzieło zaprezentował dopiero trzy lata później w wytwórni Xplode Records. Krótko po tym zmienił on podejście do tego tematu i postanowił wraz z DJ-em Shandym założyć swój własny label o nazwie Harmony Recordings, w którym jako pierwszy artysta pojawił się Mirco de Govia.

W tym samym czasie Ralph zaznajamia się z innym aspirującym artystą z Niemiec  Stevenem Moebiusem Albertem, z którym po jakimś czasie wydaje pierwszy singiel pt. Let Me In. Jak się później okazało, Albert również był właścicielem małej wytwórni. Wspólną decyzją połączono oba studia w jedno i takim sposobem powstało Euphonic Records, które funkcjonuje po dziś dzień. Niemieccy producenci postanowili również rozpocząć pracę nad wspólnym projektem, który w pierwszych latach swojego istnienia nazywał się Kyau vs. Albert.

Na początku nowego milenium niemiecki duet został zauważony przez studio Warner Elektra Atlantic, które było częścią koncernu WMG. W tym czasie zdobyli oni rozpoznawalność za sprawą supportów od artystów pokroju Paula Van Dyka czy Tiesto. Aktualnie największym hitem wydanym kiedykolwiek przez duet Kyau & Albert jest Reverie, które pojawiło się w miksie Armina van BuurenaASOT Ibiza 2018. Warto tutaj też wspomnieć o takich trance’owych przebojach jak A Night Like This czy o bardzo udanej kooperacji Anphonic z zespołem Above & Beyond.

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak ważnymi postaciami w historii muzyki trance byli Ralph Kyau oraz Steven Albert. Przez pięć lat (2006-2010) utrzymywali się oni na liście DJ MAG Top 100 DJs. Mało tego, współpracowali oni z największymi gwiazdami w gatunku, a teraz będą świętować swoje 25-lecie istnienia właśnie we Wrocławiu! Co wiemy na temat imprezy? Sprawdźmy to!

Posłuchaj jednego z hitów duetu Kyau & Albert – A Night Like This

Wrocław kolejnym przystankiem specjalnej trasy duetu

Już za miesiąc, 9 lipca we wrocławskim klubie Transformator przy ulicy Tęczowej 57, pojawi się niemiecki duet Kyau & Albert. Będzie to specjalna impreza, która przypomni nam, jak na przestrzeni 25 lat funkcjonował ów projekt. Oczywiście nie jest to jedyny przystanek trasy zespołu, bo pojawią się oni także w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie tak naprawdę zdobyli największą sławę.

Organizatorem wydarzenia jest grupa PBN Polska, która zajmuje się przygotowywaniem eventów opierających się o szeroko pojęty gatunek muzyki trance oraz jego podgatunki. Jest jeszcze jeden ważny temat – co z biletami? 
Są one dostępne do kupienia w serwisie Biletomat.pl. Aktualna cena wejściówki wynosi 50 złotych, jednakże może ona wzrosnąć w zależności od puli. Nie zwlekaj i zaopatrz się w ów karnet już teraz!
Więcej informacji na temat wydarzenia już wkrótce!

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →