News

Kolejny hit Davida Guetty przebił barierę miliarda wyświetleń na YouTube

David Guetta z kolejnym hitem, który przekroczył magiczną granicę miliarda odtworzeń na YouTube. O jaki kawałek chodzi?


Zabójcza melodia kawałka?

Co jest miarą hitu? Oczywiście zasięgi. To, czy utwór jest przy tym udany, to zupełnie inna para kaloszy. Jednak zazwyczaj te dwie cechy idą ze sobą w parze, tworząc zgrabną kombinację, która potencjalnie może przynieść wiele rozgłosu i pieniędzy. Zatem pewnie każdy muzyk otwarcie lub potajemnie liczy na to, by jakiś jego utwór stał się hitem. Czy jest na to jakiś przepis?
Całe szczęście nie. Chociaż wiele osób w tym momencie wypomina, że muzyka z roku na rok staje się coraz mniej skomplikowana, to dalej nie ma artystów, którzy w pełni ogarniają rynek muzyczny i sprawiają, że każdy utwór, który wydadzą, momentalnie staje się ogromnym sukcesem. Trzeba przyznać jednak, że są osoby, które są bardzo blisko tego stanu.
Jedną z nich jest niewątpliwie David Guetta. To, ile ten francuski DJ wyprodukował hitów, jest nierealne. Guetta nie tylko bezproblemowo wypromował muzykę elektroniczną na granicę 100 milionów wyświetleń, ale też wielokrotnie ją przekraczał. Niesiony falą sukcesów David w przeszłości zdobywał nawet próg miliarda odsłon na platformie YouTube.

Przeczytaj też: David Guetta i Becky Hill z kolejnym ogólnoświatowym hitem?

Działo się to chociażby przy okazji utworów Play Hard, Hey Mama czy oczywiście Titanium tworzonego z Sią. Właśnie do tego zacnego grona dołączył kolejny, niezwykle zasłużony utwór. Mowa o kawałku Bad tworzonym wraz z holenderskim duetem Showtek. Dlaczego produkcja zyskała taką popularność?
Przede wszystkim zarówno Guetta, jak i Showtek włożyli swój własny, unikalny styl w ten utwór, co zaowocowało produkcją, która do dzisiaj jest szeroko rozpoznawalna. Bardzo dobrze łączące się ze sobą elementy melodii i energii zawartej w utworze początkowo bardzo mocno rozgrzewały światowe sceny.
Dzisiaj kawałek jest bardziej nostalgicznym powrotem do przeszłości niż klubowym bangerem, przez co na festiwalach pojawia się raczej w formie swojego rodzaju hymnu. Mimo to utwór nadal pokazuje pazur rozpoczynając dumne prezentowanie EDM w tej najbardziej prestiżowej grupie utworów na YouTube. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

David Guetta & Showtek – Bad ft. Vassy

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →