News

Kaskade zapowiada nową wersję legendarnej płyty

50-letni producent dziesięć lat po wydaniu Fire & Ice postanowił podzielić się z nami informacją, iż zajmuje się reworkiem płyty. Czego możemy się spodziewać? Sprawdźmy!


Kariera usłana różami

Kiedy Ryan Raddon wydawał Fire & Ice w 2011 roku, to był to dla niego już siódmy studyjny album. Amerykanin pierwszy krążek wydał w 2003 roku mając już wtedy 32 lata. Do tej pory producent zaprezentował nam aż 10 płyt, a nadchodzący rework będzie już jedenastym pełnoprawnym wydaniem DJ-a. Wróćmy, więc na chwilę do Fire & Ice. Pojawiły się tam znane osoby ze świata EDM czyli np. legendarny Skrillex, szwedzki duet Dada Life czy amerykańska piosenkarka Skylar Grey. 50-latek przygotował dla nas wtedy 10 oryginalnych piosenek na płycie Fire, z czego na krążku Ice pojawiły się tak zwane ICE Mix do każdego utworu.

Dlaczego ten album jest tak ważny dla historii EDM’u? Otrzymał on bardzo wysoką notę od serwisu Billboard, bo aż 83 na 100 oraz w 2013 roku był w gronie nominowanych do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album elektroniczny/dance. Kaskade do tego prestiżowego wyróżnienia nominowany był 7 razy. Ryan został też dwukrotnie (2011, 2013) wybrany przez DJ Times najlepszym amerykańskim DJ-em. Nic dziwnego, bo właśnie rok 2010 określa się jako moment rozkwitu Raddona.

deadmau5 & Kaskade – I Remember, posłuchaj

Kaskade w obecnych czasach

Amerykański DJ aktualnie mógłby już być na emeryturze, ale jak widać nie zwalnia on tempa. W tym roku nie wydał może sporo tracków, bo tylko kilka razy pojawił się w wytwórni Monstercat, ale jeśli chodzi o występy, to tutaj jest już trochę inna bajka. Set DJ-ski dla Rocket League w marcu, Ubbi Dubbi Festival w kwietniu, Electric Zoo we wrześniu oraz dwa EDC w październiku i listopadzie pokazują, że Kaskade w 2021 zdecydowanie miał gdzie grać. Sprawdźmy jednak co przygotował dla nas z okazji 10-lecia jego wcześniej wspomnianej płyty.

Kaskade – Closer, posłuchaj

Nadchodzi wielki rework

Na swoim live-streamie na Instagramie Ryan ogłosił, że pracuje nad reworkiem swojego znanego krążka pt. Fire & Ice. Raddon zaprezentował już pierwszy singiel z nowej płyty stworzony z piosenkarką Cop Kid o nazwie Turn It Down v3, który jest nowa wersją hitu stworzonego ze szwedzkim duetem Rebecca & Fiona. Podczas jego występu na EDC Orlando można było także usłyszeć odświeżone wersje piosenek ICE oraz Room of Happiness

Dajcie znać jak do tej pory brzmi Fire & Ice w nowej odsłonie!

Kaskade & Cop Kid – Turn It Down v3, posłuchaj

Sprawdź także:

Zdjęcie: RUKES.com
Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →