News

John Summit, CamelPhat i HUGEL zagrali w Ushuaia Ibiza. Zobacz ich występy!

Ibiza to tak naprawdę kolebka muzyki house, jeśli chodzi o Europę. To legendarne miejsce dla imprezowiczów z całego Starego Kontynentu i nie tylko. W tamtejszych klubach grają największe gwiazdy elektroniki na całym świecie, a niedługo przydarzy się to nawet naszemu rodakowi ze STMPD RCRDS  Blindersowi w ramach występu Martina Garrixa. Teraz mowa jednak, o czymś, co nie zdarza się zbyt często. Czas na live sety prosto z Ushuaia Ibiza!


Ushuaia oblegana przez światowy format!

Tak jak już mówiłem, wyspa Ibiza znana jest przede wszystkim ze swojego wpływu na scenę muzyki elektronicznej. Takie lokale jak Ushuaia, Pacha czy Space znane były klubowiczom na całym świecie, a w czasach ich świetności rezydowali tam np. Carl Cox i wielu innych pionierów house’u. W 2016 roku klub Space został zamknięty, a następnie wykupiony przez właścicieli Ushuaii. W ten sposób powstał Hi Ibiza  kolejne miejsce na hiszpańskiej wyspie dla słuchaczy muzyki elektronicznej.

Teraz skupimy się jednak na wcześniej wymienionej Ushuaii. To tam w tym roku rezydowali Calvin Harris, David Guetta, Armin van Buuren czy bracia Vegas. Nie mogło zabraknąć również gości ostatniej edycji Sunrise Festival, a mianowicie grupy ANTS, w której znaleźli się Andrea Oliva, Joris Voorn, Nic Fanciulli czy John Summit, o którym za chwilę. 
Nie zabrakło również Martina Garrixa, który wraz ze swoimi przyjaciółmi ze STMPD okupuje klub podczas czwartkowych wieczorów. Tutaj można powiedzieć o prawdziwym zaszczycie, z jakim spotka Blindersa, ponieważ wraz z innymi gwiazdami pokroju Tinie Tempaha czy duetu TV Noise zamknie rezydenturę Garritsena w Ushuaii.

Mogę szczerze przyznać, że Ushuaia jest w tym roku srogo oblegana przez największe gwiazdy muzyki elektronicznej i nie tylko! Kilka dni temu klub odwiedził DJ Snake wraz ze swoimi przyjaciółmi  Ozuną i Willym Williamem. Myślę też, że, jedną z najciekawszych serii imprez jest tzw. F*** ME I’M FAMOUS!, którym przewodzi David Guetta. W każdy poniedziałek od początku czerwca Francuz zapraszał rozmaitych gości z branży, a wśród nich znaleźli się np. ACRAZE czy Martin Solveig. Pragnę tylko przypomnieć, że w planach jego imprez znajdują się takie pseudonimy jak Mike Williams, Tchami, Afrojack czy Robin Schulz. Prawdziwa śmietanka!

W tym roku w Ushuaii usłyszeliśmy nawet wspólny set Guetty i van Buurena!

Gwiazdy muzyki house przed tragiczną widownią

Rzadkością w kulturze muzyki EDM są sety prosto z Ibizy. Teraz jednak trochę się to zmieniło. W ostatnich dniach otrzymaliśmy trzy oficjalne występy z klubu Ushuaia. Mamy do czynienia z typowo house’owymi koncertami od prawdziwych gwiazd gatunku. Mowa tutaj oczywiście o Johnie Summicie, projekcie CamelPhat czy o HUGELU.

Tym wrażliwym odradzam oglądanie setu HUGELA nie ze względu na muzykę, bo w tym temacie wszystko jest na wysokim poziomie. Chodzi tutaj jednak o tragiczne zachowanie publiczności, która nie potrafiła ruszać się w rytmy okołohouse’owych gatunków. Moim zdaniem to wielki wstyd tak zaprezentować się przed taką gwiazdą jak HUGEL. To właśnie on stworzył legendarny remiks piosenki Bella Ciao z serialu La Casa de Papel.

Podobnie jest niestety z setami Johna Summita i CamelPhat. Z zachowaniem słuchaczy jest trochę lepiej, jednak sądzę, że w tym miejscu powinno wylądować znacznie więcej autentycznych fanów muzyki elektronicznej. Mam wrażenie, że większość ludzi, która się tam znajduje, jest w Ushuaii, żeby po prostu tam być, bo to prestiż. Dla celebrytów i przedsiębiorców DJ w takim miejscu jest tylko dodatkiem. Jest to naprawdę przykry widok, gdzie jedne z największych gwiazd muzyki house grają dla martwej publiki.

John Summit @ANTS Ushuaia Ibiza

HUGEL @Ushuaia Ibiza

CamelPhat @Ushuaia Ibiza

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →