News

Festiwal EDC Las Vegas 2021 ustanowił rekord Guinnessa

Amerykański event, którego flagowa edycja odbywa się w Las Vegas i gromadzi ponad 450 000 uczestników znalazł się na liście rekordzistów Guinnessa. W jakiej kategorii znajdziemy imprezę?


EDC takie jak nigdy wcześniej

Wielokrotnie pisaliśmy już, że edycja 2021 dla Electric Daisy była bardzo wyjątkowa. 25-lecie festiwalu to spore przedsięwzięcie, dlatego z tej okazji na potrzeby imprezy przygotowano osiem live streamów przedstawiających występy z każdej ze scen. Nie była to jedyna atrakcja na jubileusz eventu. Na imprezowiczów czekały takie sety b2b jak Knife Party i Kayzo czy Afrojack i R3hab.

Ponad 60 setów z EDC Las Vegas 2021 jest aktualnie dostępnych do przesłuchania na platformie Apple Music oraz kilka z nich można nawet obejrzeć na oficjalnych kanałach takich DJ-ów jak np. Tiesto czy Josh Summit. Wiele występów z festiwalu otrzymało także wersje Drops Only, które można oglądać na naszym zaprzyjaźnionym kanale – DropSession.

DJ Snake @EDC Las Vegas 2021 – Drops Only, obejrzyj

Kto by się spodziewał?

Mimo, że EDC w Las Vegas nie jest największym festiwalem na świecie, to i tak może poszczycić się niemałym osiągnięciem. EDC Camp ustanowił rekord Guinnessa w kategorii – największa powierzchnia obłożona sztuczną murawą. Agencja Insomniac użyła do pokrycia terenu festiwalu ponad 3 miliony stóp (ponad 900 tysięcy metrów / 900 kilometrów) sztucznego podłoża.

Ciekawe czy w nadchodzących latach liczba ta będzie się powiększać i festiwal już na stałe zagości w księdze Rekordów Guinnessa. Najbliższa edycja eventu w Las Vegas zbliża się wielkimi krokami, bo odbędzie się w dniach 20, 21, 22 maja 2022 roku!

Obejrzyj vlog z tegorocznego Camp EDC 

Sprawdź także:

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →