Bez kategorii
Afrojack, Tiësto, Alan Walker i inni - posłuchaj setów z EDC Orlando 2022

Afrojack, Tiësto, Alan Walker i inni – posłuchaj setów z EDC Orlando 2022

Podczas EDC Orlando 2022 wystąpiły dziesiątki największych gwiazd EDM. Sprawdź sety wybranych DJ-ów, w tym Vintage Culture, ACRAZE i Joela Corry'ego!

EDC Orlando 2022 dobiega końca

Electric Daisy Carnival to największy festiwal z muzyką elektroniczną w USA i jeden z topowych na świecie. Festiwal-matkę w Las Vegas co roku odwiedza ponad 400 000 osób.

Dwoma pozostałymi edycjami, które cieszą się również ugruntowaną pozycją i takim samym zainteresowaniem jak główny festiwal są EDC Mexico i EDC Orlando. Pierwszy z nich odbywa się co roku w ostatni weekend lutego, natomiast czas zabawy w Orlando przypada na listopad.

Sprawdź także: Hardwell dla FTB.pl: „Jestem szczęśliwy, że EDM-owa scena powoli się odradza” [wywiad]

EDC Orlando powstało, aby koledzy z branży, Ultra, nie byli zbyt pewni siebie, myśląc, że Floryda należy festiwalowo do nich. Gdyby tego było mało festiwal Insomniac Events odwiedza dużo więcej osób. Dla Ultra Miami jest to ok. 165 000 osób, gdzie w przypadku wyprzedanego EDC Orlando mówimy nawet o 280 000 osobach. 6 dni temu tegoroczny festiwal był w 95% wyprzedany.

EDC Orlando 2022 miało miejsce w dniach 11-13 listopada. Na pięciu festiwalowych scenach wystąpiło ponad 100 artystów, w tym: Green Velvet B3B Dom Dolla B3B John Summit, Martin Garrix, Kaskade, Charlotte De Witte, ATB, Giuseppe Ottaviani, Gareth Emery, Timmy Trumpet czy Tiesto.

W momencie pisania artykułu Chris Lake gra na kineticFIELD, a po nim na scenie zagoszci jeszcze francuski gwiazdor, DJ Snake, który oficjalnie zamknie EDC Orlando 2022.

Problemy EDC Orlando 2022

Tegoroczna edycja festiwalu do ostatnich dni stała pod bardzo dużym znakiem zapytania. W dniach 7-12 listopada 2022 roku przez stan Floryda przeszedł huragan Nicole, który mógł pokrzyżować plany ekipie z Insomniac. Szczęście jednak było po stronie organizatorów, ponieważ 11 listopada przekształcił się w cyklon pozaziemski, a dwa dni wcześniej był w dalszym sąsiedztwie festiwalu.

Przeczytaj również: Ultra Music Festival Miami – wybierz najlepszą scenę festiwalu

Organizatorzy EDC zwlekali z decyzją do ostatnich dni i była to chyba jedna z ich lepszych decyzji, ponieważ gdyby zdecydowali się odwołać wydarzenie, pluliby sobie w brodę przez następne 12 miesięcy.

Live sety z EDC Orlando 2022

Tradycją wszystkich festiwali spod szyldu EDC jest przeprowadzanie transmisji na żywo w trakcie trwania wydarzenia. W przypadku EDC Las Vegas jest to raczej transmisja video, a wydarzenia z Orlando i Meksyku nadawane są na żywo za pośrednictwem Insomniac Radio.

Nie inaczej było w przypadku dobiegającego końca EDC Orlando 2022, dzięki czemu już dzisiaj możemy sprawdzić część występów z festiwalu. Poniżej znajduje się lista dostępnych setów z festiwalu.

Afrojack @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Tiësto @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

John Summit B3B Green Velvet B3B Dom Dolla @ neonGARDEN, EDC Orlando 2022

ACRAZE @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Alison Wonderland @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Audien @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Vintage Culture @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Alan Walker @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

J. Worra & VNSSA @ stereoBLOOM, EDC Orlando 2022

Claptone @ neonGARDEN, EDC Orlando 2022

Dom Dolla @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Black Tiger Sex Machine @ circuitGROUNDS, EDC Orlando 2022

Will Clarke @ neonGARDEN, EDC Orlando 2022

Ferry Corsten @ stereoBLOOM, EDC Orlando 2022

Joel Corry @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

REZZ @ circuitGROUNDS, EDC Orlando 2022

Wax Motif @ stereoBLOOM, EDC Orlando 2022

James Hype @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Sam Feldt & Jonas Blue @ kineticFIELD, EDC Orlando 2022

Andrew Rayel @ circuitGROUNDS, EDC Orlando 2022

Czy doczekamy się EDC w Europie?

W latach 2013 i 2016 marka EDC po raz pierwszy pojawiła się w Europie na dwóch brytyjskich edycjach. Festiwal miał miejsce na terenie Milton Keynes Bowl i jak na tamte czasy przezentował się naprawdę mocno line-upowo. Na pierwszej edycji EDC UK zagrała największa śmietanka EDM-u: Tiesto, Avicii, Steve Angello, Alesso, Hardwell, Crookers, Dimtiri Vegas & Like Mike czy Chuckie. Niestety po czterech latach na Wyspach, założyciel Insomniac Events zdecydował się przerwać ekspansję.

Nasze plany rozwoju i ulepszenia festiwalu w Milton Keynes nie rozwinęły się tak jak planowałem i nie będziemy w stanie zorganizować EDC UK w lipcu tego roku (2017) w sposób, który spełni nasze wysokie oczekiwania.

W drugiej połowie 2022 roku Insomniac Events postanowiło ogłosić swój powrót do Europy na portugalską plażę Praia da Rocha. EDC Europe miało odbyć się w 2021 roku, do czego oczywiście nie doszło, a w 2022 roku zamiast EDC odbył się Secret Project Festival. Powód: unikalna logistyka EDC, cokolwiek to znaczy. Może dostaniemy EDC Europe w 2023 roku? Na chwilę obecną cisza za strony organizatorów…
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →