Sied van Riel

Sied van Riel
Kraj:
Holandia
www:
http://www.facebook.com/siedvanriel2

Sied van Riel urodził się w 1978 roku w Holandii. Ten blisko 31 letni Dj i Producent miał wiele szczęścia. Wszystko zaczęło się od tego kiedy od swojej babci w wieku około 13 lat dostał
pierwszy mikser i adapter. Wtedy zaczął eksperymentować z muzyką od House aż po Acid etc. Jednak po latach zagłębiania się w sztukę Dj’ingu zdecydował, że Trance jest muzyką, którą chce tworzyć.

Aktualnie Sied van Riel należy do labelu Spinnin’ Records. Jedank pierwszą swoją EP ‘Fearless’ wydał w Sub Traxx w 2006 roku. Latem tego samego roku wydał ‘My Dreams’ w Expedition, którą potem Paul van Dyk umieścił w swoim ‘World’s No.1 Victory Mix’ CD. Następnie w 2007 roku Sied już pod skrzydłami Spinnin’ Records wydał swoje „Changing Places” i „Sigh”. Jego pierwszym remixem był ‘Along Overmind’ The Corydalics . Wtedy zaczął robić remixy dla najlepszych trance’owych labeli takich jak Armada, Blackhole, Spinnin’ & Adjusted. Po licznych występach radiowych (inc. Ministry of Sound – UK, Sunshine Live Maximal, Germany & Radio 538 in The Netherlands), Sied uruchomił własne radio show, Rielalistic Sessions. Nadawane co 4-ty poniedziałek miesiąca w www.ah.fm. i ponownie puszczane w różnych stacjach na całym świecie, zdobył sobie wiernych słuchaczy.

Życie Sieda, jego przeszłość i doświadczenia były często inspiracją do tworzenia nowych utworów, ale jak sam mówi, aktualnie to stan jego ducha decyduje o tym jaki charakter będzie miała jego nowa produkcja. W studiu korzysta z Cubase SX3 na Core 2 PC oraz z karty dźwiękowej Creamware Scope FX oraz z hardware Access Virus, Lexicon FX.

Jego sety utrzymane są w tempie 132/136 bpm, jest to połączenie intensywności, ciepła, głębi i klimatu, które buduje całość.

Sied van Riel towarzyszył Tiesto w tourne promujące In Search of Sunrise 5. Wspólnie spędzony czas przerodził się w przyjaźń co później zaowocowało we współprace, znaczący tytuł „wschodzącej gwiazdy muzyki Trance” i umieszczeniu jego nowej produkcji „Rush” na ISOS 7.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →