Roger Sanchez

Roger Sanchez
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:
http://www.rogersanchez.com/portal/

Muzyka jest dla niego życiem. Urodził się w 1966 roku. Roger Sanchez posiada własną wytwórnię płytową R-Senal i opinię artysty stroniącego od narkotyków. Jest uważany za najciężej pracującego amerykańskiego didżeja, producenta i pioniera muzyki U.S. House. Swoją muzykę określa jako mieszankę dźwięków: funky, tribal, latynowskich, z ogromnym ładunkiem energii w postaci mocnego beatu i dosadnej linii basu. Pierwsze płyty zmiksował, gdy miał 13 lat. Dorastał w Nowym Jorku, gdzie uczestniczył w osiedlowych imprezach organizowanych przez starszych kolegów.
Jego debiutancki album nosi nazwę „First Contact”. Ukazał się w sierpniu 2001 roku. Nagranie zajęło Sanchezowi trzy lata. Zatytułował tę płytę „First Contact”, bo tak naprawdę było, to jego pierwsza tak poważna próba kontaktu z ludźmi poprzez jego muzykę. Każdy dźwięk musiał dokładnie dopracować, co zajęło o wiele więcej czasu, niż było planowane. Jego własne produkcje, jak choćby 'Luv Dancin’ Underground Solution, są uznawane za historie muzyki tanecznej. Remiksował nagrania większości liczących się artystów w świecie clubbingu.
Roger Sanchez od kilku lat uznawany jest za ikonę muzyki house. Jest zapraszany na największe festiwale i imprezy taneczne. W 2002 roku dostał amerykańską prestiżową nagrodę didżejską. Obecnie większość czasu spędza na Ibizie, gdzie gra w klubach i pracuje nad kompilacją stylu chillout. Dla wielu DJ’ów jest jedynym autorytetem w sztuce miksowania, dla wytrawnych klubowiczów jest synonimem najlepszej zabawy. Jego sety DJ’skie otoczone są w klubowym światku wręcz religijnym kultem.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →