Poziom X

Poziom X
Kraj:
Polska
www:
http://www.poziom-x.com/

DJ POZIOM-X
Bezkompromisowy poszukiwacz

POZIOM X jest jednym z bardziej znanych polskich Djów. Na co dzień zajmuje się produkcją telewizyjną w młodzieżowej stacji 4fun.tv. Urodził sie na Śląsku i już od najmłodszych lat jego główne zainteresowania skłaniały się właśnie w kierunku muzyki. To właśnie za sprawą muzyki trafił w 1997 roku do dj-shop’u, gdzie zetknął się po raz pierwszy ze sprzętem DJ’skim. Rok 2000 przyniósł nowe możliwości. W tym roku, bowiem Marcin Zając (POZIOM X) przeprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę na stanowisku redaktora, a później producenta programów muzycznych w telewizji VIVA PL.

POZIOM X jest DJem wszechstronnym. W kręgu jego zainteresowań muzycznych są takie gatunki jak: tecHouse, minimal, deepHouse, electricHouse, house, również lounge/chillout i drum’n’bass eksperymentalnie. Tak szerokie spektrum muzyczne zapewnia mu możliwość grania z największymi gwiazdami sceny klubowej. A jego biografia jako DJa kształtuje się bardzo imponująco.

Drogę do kariery DJ’a otworzył mu występ na Mayday Polska w 2001 roku, gdzie POZIOM X mógł zademonstrować większej publiczności swoje niezwykłe umiejętności techniczne. Od tamtego czasu wystąpił na tej ogromnej imprezie aż pięciokrotnie, dodając do tego dwa desanty na Węgry! W międzyczasie (rok 2001-2003) grał u boku takich gwiazd jak James Ruskin, Cari Lekebush czy Adam Bayer na kultowych już imprezach w warszawskim Instytucie Energetyki. Trzy razy brał udział w legendarnym Creamfields, w tym dwukrotnie w czeskiej edycji. Zresztą, nasi południowi sąsiedzi bardzo upodobali sobie POZIOMA, czemu regularnie dają wyraz choćby takimi propozycjami jak występ u boku Paula Van Dyka na festiwalu Machac, czy udział w festiwalu Summer of Love, jak również sety w takich klubach jak Fleda (Brno), czy Roxy (Praga). A to tylko niektóre z jego osiągnięć.

POZIOM X jest znany poza Polską nie tylko publiczności czeskiej i węgierskiej. Wielokrotnie występował w Niemczech i Holandii, a także na Wyspach, gdzie jest rezydentem imprez ElectroVibe, które cyklicznie odbywają się w londyńskim klubie ClubBoulevard.com.

POZIOM X jako jeden z niewielu polskich DJ’ów miał możliwość zagrać u boku najbardziej cenionego przez siebie DJ’a Carl’a Cox’a, a do listy swoich wyjątkowych wyczynów dorzucił w 2005 roku set na głównej scenie niemieckiego Nature One oraz w 2006 roku na berlińskim Love Parade.

Obecnie Poziom-X grywa na imprezach w całej Polsce oraz zagranicą. Stał się jeszcze bardziej otwarty na muzykę, a sety w jego wykonaniu to prawdziwa uczta dla klubowiczów.

A skąd się bierze to wszechobecne uznanie? Między innymi z pełnego poświęcenia dla swojej pasji, czego rezultatem są niezwykłe umiejętności techniczne, dla wielu didżejów będące motywacją do bardziej wytężonej pracy. Kiedyś grał z 3 gramofonów. Dziś wciąż nie pozwala się dogonić, poznając coraz to nowe zakamarki fachu, o czym świadczy choćby rozszerzenie swojego zestawu didżejskiego o efektor Pioneer EFX-1000 – nieodłączną zabawkę Jamesa Zabieli.

To wyczucie muzyki i ciągłe poszukiwanie nowego są najistotniejszymi cechami POZIOMA, których nie da się tak po prostu nauczyć jak didżejskich tricków. Marcin zaczynał od mocnego techno, by po kilku latach zafascynować się progressive wszelkiej maści, a dziś lubować się także w dźwiękach minimalnych i elektrycznych. I to właśnie tu ujawnia się jego słynna bezkompromisowość, która nie pozwala iść na rękę przyzwyczajonym do pewnej muzyki fanom i każe robić swoje. I to właśnie dzięki temu zyskał tak dużą popularność, wpisując się historię polskiej i światowej muzyki klubowej nie bacząc na fakt, że w Polsce wielu ludzi wciąż myśli w kategoriach „Rejsu” i woli utwory, które już gdzieś słyszała.

www.poziom-x.com, www.myspace.com/poziom_x, www.soundrevolt.com, www.substanzart.com

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →