Optymist

Optymist
Kraj:
Polska
www:
http://www.optymist.com

Pierwszy, jedyny, niepowtarzalny – takimi słowami zaczynają się setki reklam proszków do prania, wybielaczy i odświeżaczy powietrza. Wszyscy mamy szczerze dość pompowania rzeczy zwykłych i robienia z nich cacek godnych pożądania. Tylko czy to oznacza, że słów „pierwszy” i „jedyny” nie można już używać bez narażania się na podejrzliwość odbiorców? Nie, jeśli mówimy o sprawdzonych i niezaprzeczalnych faktach.

A tylko takie można przytaczyć w przypadku Pawła Mazura – DJ-a występującego pod pseudonimem Optymist. Ten niezwykle pogodny młodzieniec o adekwatnym przydomku jest bowiem jedynym polskim artystą, który dostał się do prestiżowego grona Ecler Pro Team (www.eclerdjdivision.com). Znaleźć się w jednej grupie z Ricardo Villalobosem, Luciano, Misstress Barbarą, Satoshim Tomiiem, Funk D’Void czy Antoinem Clamaranem to nie lada wyczyn. A to tylko część nazwisk z Ecler Pro Team, które fanów muzyki elektronicznej przyprawiają o szybsze bicie serca!

Optymist jest także współzałożycielem pierwszej w Polsce sponsorowanej grupy DJ-ów, Camdentown Crew. To przedsięwzięcie jest jednym z wielu dowodów, potwierdzających zdolności Pawła zarówno w zakresie miksowania płyt, jak i organizacji klubowego życia. Aktywność artystyczną przejawiał już w bardzo młodym wieku – robił to na tyle intensywnie, że szkoła muzyczna była jedynym słusznym wyborem ścieżki edukacji.

Nietuzinkowi ludzie nie mogą być jednak tuzinkowymi uczniami, i tak Paweł zamiast doskonalić się w kontabasie czy puzonie, kupił parę gramofonów, mikser, słuchawki i popadł bez reszty w hip hop. No może nie do końca bez reszty, bo po kilku latach zafascynował się elektroniką, do której przeniósł wszystkie umiejętności nabyte podczas grania bardzo wymagającego hip hopu. Perfekcyjna technika i miłość do skreczy to teraz główne walory i znaki rozpoznawcze Optymista. Walory, które doskonale adaptuje do takich gatunków, jak tech house, minimal, pumpin czy tribal techno. Łączenie stylów i technik tak weszło mu w krew, że w 2003 roku wraz z perkusistą Tomaszem Deutrykiem i kongistą Grzegorzem Drozdem założyli formację Intrus Group.

Wracając do zdolności menedżerskich – organizację imprez rozpoczął już w 1999 roku w swoim rodzinnym Świdniku. Wkrótce jego predyspozycje i wysiłek zostały dostrzeżone przez magazyn „XL”, który opisał jego pracę w artykule „Najlepiej zorganizowane imprezy 2001 roku”. Ale Optymist nie potrzebował dodatkowych zachęt do działania. Ogólnopolskie trasy czy imprezy na lubelszczyźnie – Paweł radzi sobie świetnie na każdym podwórku.

Grał już w niemal każdym zakątku naszego kraju. Ale nie tylko! Na koncie ma także zagraniczne występy zarówno w klubach, jak i na festiwalach. Do tych najważniejszych należą Delahoya w Rumunii, Fett Techno w Niemczech, Dukes w Londynie oraz Soundtropolis i Creamfields w Polsce. Richie Hawtin, Dave Clarke, Fergie… lista wielkich artystów, z którymi występował też jest już zdecydowanie zbyt długa, by ją podawać w całości. Jeśli więc wolisz bawić się przy ogromnej dawce energetycznej muzyki, zamiast czytać litanię zagranicznych nazwisk, Optymist jest DJ-em, którego poszukujesz.

Więcej na stronie:

www.optymist.com
www.eclerdjdivision.com
www.substanzart.com

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →