Giuseppe Ottaviani

Giuseppe Ottaviani
Kraj:
Włochy
www:
http://www.giuseppeottaviani.it/preview/home.php

Giuseppe urodził się w małym miasteczku niedaleko Rzymu i od dziecka przejawiał wielką muzyczną pasję. Zaczął grać na pianinie w wieku czterech lat, gdy ukończył siódmy rok życia zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej w Vertibo, gdzie mieszkał. Uczył się grać muzykę klasyczną, ale nudziły go lekcje teoretyczne, które trzymały go z dala od instrumentu. Rzucił tę szkołę, ale kontynuował naukę w innej, prywatnej, która dała mu możliwość realizowania swojej pasji i podnoszenia muzycznych umiejętności.

Wgłębił się bardziej w muzykę taneczną, kiedy jeden z jego przyjaciół przyniósł mu kilka płyt cd z muzyką elektroniczną. W wieku piętnastu lat zaczął DJ’ować w różnych klubach i na różnego rodzaju okolicznych imprezach, w roku 1998 zagrał swojego pierwszego dwugodzinnego seta na antenie lokalnej rozgłośni radiowej.

Giuseppe stał się zwolennikiem technologii, coraz częściej zaczął używać swojego komputera do produkcji swoich pierwszych utworów. Zaczął eksperymentować z programem Cubase Lite, na którym powstawały jego pierwsze utwory w małym, domowym studio.

W roku 1999 Giuseppe poznał Andrea Ribeca’e, drugą połowę Nu Nrg, który również był entuzjastą muzyki i DJem. Szybko postanowili pracować razem jako Nu Nrg. Swojego pierwszego winyla w Vandit wydali w 2001 roku, był to, uznawany dziś przez wielu za kultowy, utwór „Dreamland”. Później było jeszcze „Spaceflower EP”, fantastyczne „Connective” oraz zdumiewający album „Frez Fall” wydany w 2004 roku. Zaczęli występować jako live-act , robili remixy. W roku 2004 na prestiżowej gali Trance Awards zostali nagrodzeni w kategorii Best Live-Act

Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył grając u boku takich sław jak m.in.: Paul van Dyk, Tiesto, Paul Oakenfold, Armin van Buuren i Ferry Corsten, i występując na najlepszych imprezach na całym świecie takich jak: Love Parade Berlin, WMC Ultra Music Festival Miami, Street Parade Zurich, Mayday, Gatecrasher, Nature One, Creamfields i Dance Valley, Giuseppe nauczył się jak czytać reakcje tłumu i inspirować go.

W 2005 roku Giuseppe rozpoczął solową karierę, zaczął wydawać muzykę pod własnym nazwiskiem. Będąc muzykiem pokochał grę na keyboardzie, postanowił więc skupić się na własnych live-actach. Chciałby skupić się na komunikacji z ludźmi poprzez muzykę, i dzieleniu z nimi emocji na parkiecie.
Jego pierwszy solowy utwór – „Linking People” został wydany w Vandit z numerem 52. Paul van Dyk umieścił ten utwór na swojej składance The Politics Of Dancing vol.2. Następnym releasem było „Until Monday” (Vandit 58) nagrane we współpracy z Marc’em van Linden’em

Giuseppe stworzył także kilka remixów m.in. dla takich ludzi jak: John O’Callaghan, Mr. Groove & Vergas, Lawrence Palmer, Alex MORPH & Woody van Eyden.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →