News

10 nietypowych pytań do… Giuseppe Ottavianiego

W 2009 wydał album plus DVD „GO!”, przy okazji racząc nas wieloma EPkami i remiksami. Giuseppe Ottaviani na nowy rok zapowiada m.in. wydanie remiksu do klasycznego kawałka „Out of The Blue” z repertuaru projektu Corstena System F. W międzyczasie sprawdźcie jak sobie poradził z naszym nietypowym zestawem pytań, na który wcześniej odpowiadał Alex M.O.R.P.H.1. Co jest najbardziej absurdalne w byciu DJ-em?


Granie czegoś, czego nie lubisz lub w co nie wierzysz, tylko dlatego, że rynek tego wymaga. DJ powinien być pierwszym, któremu spodoba się to, co gra.


2. Najgorsza impreza, na której grałeś?


Nie powiedziałbym, że mam taką. Tak naprawdę są imprezy, które wychodzą lepiej od innych. Miałem wystarczająco szczęścia, by nie zaliczyć żadnych naprawdę złych doświadczeń; i do tej pory podobała mi się każda impreza, na której grałem.

3. Jeśli miałbyś zagrać seta z dwóch kawałków, które byś wybrał i w jakiej kolejności?


Zacząłbym od klasyka, mojego ulubionego kawałka wszech czasów – „For an Angel PVD”. Skończyłbym własnym „One Day” z najnowszego albumu „GO!”. Zwykle kończę sety tym kawałkiem i sprawdza się to znakomicie.4. Co twoi rodzice (lub przyjaciele ze szkół) myślą o tym, czym zajmujesz się po nocach?


To dla nich całkiem normalne. Zacząłem grać jako DJ mając 14 lat, później moje nocne życie stało się pracą. Pakowanie walizki i latanie po świecie to normalna sprawa, w sumie dziwne jest dopiero gdy mam weekend wolnego! Ale jednocześnie to świetnie, bo mam szanse zostać z rodziną i przyjaciółmi.

5. Czy chciałbyś zagrać na imprezie tylko dla mężczyzn?


Pewnie, dlaczego nie? Muzyka nie jest seksistowska. Chociaż tak naprawdę, bardziej spodobałaby mi się impreza z samymi kobietami, zwłaszcza w Polsce 🙂

6. Jak ostrzegłbyś niczego nie spodziewającą się, niewinną młodzież przed tym zakręconym światem?


Nie sądzę, żeby był koniecznie aż taki zakręcony. Wierzę, że jest taki, jakim go czynimy. Każdy ma władzę nad własnym życiem – każdy jest głównym aktorem w swoim spektaklu. Osobiście zaufałbym młodym, by próbowali budować lepszy świat przez własne czyny i przestali myśleć, że złe wybory mają wpływ tylko na nich samych – wpływają one również na innych ludzi i przyjaciół dookoła nich. Niech muzyka będzie jedyną rzeczą, której będą potrzebować by cieszyć się imprezą.


7. Drink, którego byś nie tknął?

Pomimo tego, że jest to chyba najpopularniejszy drink na świecie, trzymałbym się z daleka od mieszanki wódki z Red Bullem. To źle działa na człowieka – u mnie wywołuje drgawki i niepokój.


8. Czy są jakieś kawałki, od których robi ci się niedobrze?


W tej chwili mogę polecić tylko dobre! Jestem naprawdę uzależniony od „This Moment (Prog Mix)” Nica Chagalla. Z klasyków wymieniłbym System F. „Out of the Blue”. Dla niedoinformowanych – zrobiłem remix, który wyjdzie w lutym w labelu Flashover.

9. Trzy prezenty, które chciałbyś dostać?


Pieniądze? Sukces? Nowy samochód? Zabawka do studia? …Nieeeeeeeee, potrzebuję tylko trochę czasu dla rodziny i przyjaciół – zawsze brakuje mi go w trakcie roku. Naprawdę za nimi tęsknię.


10. Trójka zmarłych, których chciałbyś spotkać? Dlaczego?


Jedyną osobą, którą naprawdę chciałbym spotkać jeszcze raz, jest mój dziadek. Nigdy nie miałem okazji odpowiednio się z nim pożegnać i byłoby dobrze móc to teraz naprawić…
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →