Giuseppe Ottavianidj

Informacje o artyście

Giuseppe urodził się w małym miasteczku niedaleko Rzymu i od dziecka przejawiał wielką muzyczną pasję. Zaczął grać na pianinie w wieku czterech lat, gdy ukończył siódmy rok życia zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej w Vertibo, gdzie mieszkał. Uczył się grać muzykę klasyczną, ale nudziły go lekcje teoretyczne, które trzymały go z dala od instrumentu. Rzucił tę szkołę, ale kontynuował naukę w innej, prywatnej, która dała mu możliwość realizowania swojej pasji i podnoszenia muzycznych umiejętności.

Wgłębił się bardziej w muzykę taneczną, kiedy jeden z jego przyjaciół przyniósł mu kilka płyt cd z muzyką elektroniczną. W wieku piętnastu lat zaczął DJ'ować w różnych klubach i na różnego rodzaju okolicznych imprezach, w roku 1998 zagrał swojego pierwszego dwugodzinnego seta na antenie lokalnej rozgłośni radiowej.

Giuseppe stał się zwolennikiem technologii, coraz częściej zaczął używać swojego komputera do produkcji swoich pierwszych utworów. Zaczął eksperymentować z programem Cubase Lite, na którym powstawały jego pierwsze utwory w małym, domowym studio.

W roku 1999 Giuseppe poznał Andrea Ribeca’e, drugą połowę Nu Nrg, który również był entuzjastą muzyki i DJem. Szybko postanowili pracować razem jako Nu Nrg. Swojego pierwszego winyla w Vandit wydali w 2001 roku, był to, uznawany dziś przez wielu za kultowy, utwór „Dreamland”. Później było jeszcze „Spaceflower EP”, fantastyczne „Connective” oraz zdumiewający album „Frez Fall” wydany w 2004 roku. Zaczęli występować jako live-act , robili remixy. W roku 2004 na prestiżowej gali Trance Awards zostali nagrodzeni w kategorii Best Live-Act

Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył grając u boku takich sław jak m.in.: Paul van Dyk, Tiesto, Paul Oakenfold, Armin van Buuren i Ferry Corsten, i występując na najlepszych imprezach na całym świecie takich jak: Love Parade Berlin, WMC Ultra Music Festival Miami, Street Parade Zurich, Mayday, Gatecrasher, Nature One, Creamfields i Dance Valley, Giuseppe nauczył się jak czytać reakcje tłumu i inspirować go.

W 2005 roku Giuseppe rozpoczął solową karierę, zaczął wydawać muzykę pod własnym nazwiskiem. Będąc muzykiem pokochał grę na keyboardzie, postanowił więc skupić się na własnych live-actach. Chciałby skupić się na komunikacji z ludźmi poprzez muzykę, i dzieleniu z nimi emocji na parkiecie.
Jego pierwszy solowy utwór – „Linking People” został wydany w Vandit z numerem 52. Paul van Dyk umieścił ten utwór na swojej składance The Politics Of Dancing vol.2. Następnym releasem było „Until Monday” (Vandit 58) nagrane we współpracy z Marc’em van Linden’em

Giuseppe stworzył także kilka remixów m.in. dla takich ludzi jak: John O’Callaghan, Mr. Groove & Vergas, Lawrence Palmer, Alex MORPH & Woody van Eyden.

Aktualności

Artykułów (39)

1 2 3 4

Giuseppe Ottaviani

  • Kraj: Włochy
  • Miasto:
  • Team:
  • WWW: www.giuseppeottaviani.it/preview/home.php

Pozycja w rankingu

12/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

ENJOY by Tom Forester

ENJOY by Tom Forester

17 grudniaPacha Poznań
This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

18 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków

Imprezy

Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia