David Guetta

David Guetta
Kraj:
Francja
www:
http://www.davidguetta.com/en/news

David Guetta pochodzi z Paryża. Swoją przygodę z muzyką i dj’owaniem zaczął w wieku 14 lat kiedy to urządzał w suterenach jego domu tzw. „after-school parties”. Robił to tylko dla przyjemności I trochę dla pieniędzy bowiem wstęp na te imprezy był płatny. W wieku 17 lat zaczął pracować w paryskim klubie dla gejów „Broad”. Wszyscy dziwili się, że człowiek mający więcej wspólnego z żartami o ślubach siedzi właśnie za konsoletą. Jak tłumaczy sam Guetta „… DJ rezydent może pracować 5 dni w tygodniu i używać tylko płyt będących własnością klubu”, „byłem jednym z pierwszych dj’ów, którzy przynieśli swoje własne płyty do klubu. Ludzie naprawdę polubili moją muzykę (…) To były naprawdę zwariowane czasy.”
Guetta stał się nowym stworzeniem nowoczesnego paryskiego pokolenia klubowego. Grał w takich klubach w Paryżu jak Rex i Queens, a później w nowo otwartym Le Bain-Douche. Właśnie w Paryżu David zapraszał do grania takie dj’skie sławy jak Little Louie Vega, David Morales, DJ Pierre i Roger Sanchez aby dołączyli do niego na gramofonach. W połowie lat 90-tych David zaczął grać na Ibizie. „Byliśmy pierwszymi Francuzami, którzy zaczęli organizować imprezy na Ibizie. Angielscy dj’e śmiali się z nas, ale na szczęście miałem przyjaciół takich jak Daft Punk i Cassius, którzy później stali się sławni. Podczas letnich imprez na Ibizie Guetta grywał u boku Boba Sinclair’a. Na tych imprezach ponad 3500 ludzi bawiło się aż do 8 godziny rano i odmawiało pójścia do domu przez pół godziny klaszcząc brawa. Jak sam Guetta przyznaje „To były najlepsze imrpezy tego lata.”
David Guetta to nie tylko DJ ale i producent i remixer. Przerabiał utwory dla takich wykonawców jak Cassius, Kylie Minogue, George Michael, OMD. Jak sam mówi: „zacząłem jako DJ, później zostałem promotorem i dyrektorem artystycznym w klubach. Odnosiłem same sukcesy ale to mnie szybko znudziło”. Dlatego Guetta i jego przyjaciel producent posanowili raz w tygodniu spotykać się w SquareProd studios po to, aby próbować nowe idee. „zrobiliśmy pierwszy singiel w dwa popołudnia, i to zadziałało”, przyznaje „nigdy nie myślałem że może tak być. To jest pasja mojego życia, spełnione marzenia”
Jego pierwszy solowy album został wydany 11 czerwca 2002 roku przez wytwórnię Virgin. Album ten określono jako koktail electro i funk house’u słodzonego wokalem wokalisty z Nashville Chriss’a Willis’a. Pierwszy singiel zatytułowany „Just a Little More Love” wdarł się na dobrych kilka tygodni na klubowe francuskie listy przebojów i stał się wielką niespodzianką dla tych, którzy dopiero odkryli David’a Guettę. Było to w 2001 roku.
Z tymi dominującymi rytmami i soulowym wokalem „Just a Little More Love” to produkt człowieka klubowej kultury, który zaczynał w 1992 roku jako pionier francuskiej sceny house’owej robiąc przeróbkę nagrania „Up & Way” Robert’a Owens’a, a nazwisko którego stało się jednym z czołowych ludzi paryskiej sceny klubowej. Właśnie w Paryżu David zapraszał do grania takie dj’skie sławy jak Little Louie Vega, David Morales, DJ Pierre i Roger Sanchez. House w „Just a Little More Love”” przypomina muzykę jaką David Guetta zawsze lubił mixować czyli house, technohouse, electro i garage. Po kolejnym singlu „Love Don’t Let Me Go” David zanurzył się w bardziej głębokich i soulowych rytmach. Wydał kolejnego singla „Give me someting”. Remix do tego utworu wykonał sam Antoine Clamaran, a sam utwór grany był przez wielu światowej sławy dj’ów.
W tym roku ukazał się jego kolejny album, który jest setem mixowanym przez niego utrzymanym w mocnym house’owym brzmieniu. Album zatytułowany jest „Fuck me I’m famous”

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →