Adamus

Adamus
Kraj:
Polska
www:
http://www.djadamus.com

ADAM ‘ADAMUS’ JAWORSKI

Producent muzyczny, dj, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz.
Urodzony w 1975 roku w Opolu, do 2001 roku mieszkający, pracujący i uczący się od 2001 w Warszawie.
Od 1993 związany z opolskimi, lokalnymi rozgłośniami radiowymi. (Radio Prokolor, Radio Park, Radio Plus, Radio Ole). Współpracował z lokalną prasą opolską, a także miesięcznikiem BRUM i PLASTYK, do czasów zamknięcia tytułów.

Od 2000 roku coraz aktywniejszy na polskiej scenie klubowej, imprezy jako dj, oraz jako Sound System POZYTYWKA, na terenie całego kraju i poza granicami. W Polsce w klubach: PIEKARNIA, SFINKS, ESKULAP, RADIOBAR i wielu innych. W sound systemie współpracuje m.in. z wokalistkami (AZJA, NOVIKA, NUNO), instrumentalistami (wibrafon, trąbka, saksofon), oraz innymi dj’ami. Imprezy grane na 4 gramofony, ze słynną na plaży w Łebie w 2002 r.– gdzie zagrał 6 godzinny set na 4 gramofony.
.
Jako kompozytor i współkompozytor, dał się zauważyć na płytach:
“3K-ene due”, “Radio Leniwa Niedziela”, “Warszawa” Ścieżka Dźwiękowa, “Winyl Deser”. Współprodukował ponad 15 różnych płyt z pogranicza HIP HOPU i muzyki klubowej.

Produkował remixy dla wielu zespołów (MANNAM, MYSLOWITZ, KASA, FUTRO, CONTRA, PAPRIKA CORPS….) Nagrywał partie scratch’y dla zespolu FUTRO, oraz do remixów MARYLI RODOWICZ.
Współpracował z wieloma muzykami m.in. MICHAŁEM URBANIAKIEM.
Występował z czołówką dj’ów światowych (CARL COX, TIMO MAAS, ARTFUL DODGER, EDDIE AMADOR, i wieloma innymi)
Współkomponował muzykę do przedstawień teatralnych i filmów (m.in. Wrocławski Teatr K2 -przedstawienie “MC MAYAK’, offowy film “ARCHE”, ponadto muzyka zespołu 3K została wykorzystana w filmie “ŻE ŻYCIE MA SENS”).
Współtworzył wraz z JANUSZEM STOKŁOSĄ muzykę do najnowszego musicalu “ROMEO I JULIA” w reżyserii JANUSZA JÓZEFOWICZA, gdzie także gościnnie występuje.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →