Above & Beyond

Above & Beyond
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.aboveandbeyond.nu/v2/welcome.php

Above & Beyond są niewątpliwie jednym z najbardziej ekscytujących talentów na światowej scenie dance. Ich produkcje – często wydawane w własnym labelu Anjunabeats – stały się podstawowym narzędziem czołowych deejayów i ustanowiły poziom dla nowej generacji producentów muzyki trance. Above & Beyond, czyli Jono Grant, Tony McGuinness i Paavo Siljamäki, nagrywali pod wieloma różnymi pseudonimami wliczając Aalto, Free State, Nitromethane, OcenaLab, P.O.S., a ostatnio także i Tranquality Base.
Above & Beyond pierwotnie powstało w 2000 roku, kiedy to remiksowali „Home” Chakry dla wytwórni WEA.
Jono Grant i Paavo Siljamäki poznali się na Uniwersytecie Westminster i wystartowali z labelem Anjunabeats latem 1999 roku, kiedy to wydali „Anjunabeats Volume 1”. Wielki utwór klubowy, który wsparli Pete Tong, Paul Oakenfold i Paul van Dyk.
Producent Tony McGiunness skontaktował się z Jono i Paavo, by pomogli mu w ukończeniu remiksu Chakry, gdy ten nadal pracował dla Warnera. Nazwę Above & Beyond ściągnęli ze strony internetowej i pod nią wspólnie zrobili remiks do końca. Mimo że byli jeszcze całkowicie nieznani w tamtym czasie, to i tak ich remiks okazał się na tyle ciekawszy od remiksów Roba Searla i Tiltu, że znalazł się na stronie A wydawnictwa winylowego, i po wsparciu ze strony Pete Tonga osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów.

Wkrótce do ich drzwi zapukało wiele dużych wytwórni, proponując interesujące oferty remiksowania. Aurora „Ordinary World”, Fragma „Everytime”, Armina Perpetuous Dreamer „The Sound Of Goodbye”, i Adamski „In The City” nastąpiły bardzo szybko po sobie i rozpoczęły budowanie ich reputacji jako czołowych remikserów vocal trance’u.

Najbardziej znanym ich remiksem jest ten zrobiony do nagrania Madonny, „What It Feels Like For A Girl”. Pierwotnie został zrobiony na próbę, ale rezultat zrobił tak duże wrażenie na Madonnie i jej męży Guyu Ritchiem, że zdecydowali się na nakręcenie klipu właśnie do wersji Above & Beyond.
Wraz ze wzrostem popularności projektu Above & Beyond, rosła także popularność ich labelu Anjunabeats. Stanowiło to idealną bazę dla ich licznych projektów: OceanLab (Above & Beyond plus Justine Suissa), Tranquality Base, Tongue Of God, Rollerball, a także Aalto, Free State, Nitromethane, czy P.O.S. Każde ich wydawnoctwo było ciepło przyjmowane przez elitę deejayską i klubowiczów na całym świecie.

Po dostaniu się do świata remikserów i stworzeniu wielu pseudonimów, nadszedł czas na wydanie ich własnej produkcji. Był nią utwór „Far From In Love”, w którym zaśpiewała Kate Cameron. Nagranie to ukazało się w 2002 roku i wkrótce stało się klubowym hymnem.

W 2002 roku rozpczęli także swoją karierę deejayską. Ich debiut miał miejsce w Japonii przed 8000 ludzi zgromadzonych w Tokijskim klubie, a głównymi gwiazdami nocy byli Ferry Corsten i DJ Tiesto. Above & Beyond bardzo szybko rozpoczęli granie na całym świecie z rezydencją w brytyjskim klubie Passion na czele, występami w Gatecrasher, Godskitchen, a także trasami po Kanadzie, Singapurze, Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Danii, Estonii, Rosji, oraz USA.
Po zremiksowaniu nagrań Dido, Ferry Corstena i transowego klasyka – Delerium featuring Sarah McLachlan „Silence”, ostatnio Above & Beyond są zajęci produkcją własnego materiału. Na rok 2005 planowane są ich kolejne single w ramach projektów Above & Beyond, Tranquality Base, a także OceanLab.

Z jednym z najlepszych labeli, najszybciej rozwijającą się audycją radiową, i rosnącą reputacją jako deejaye, ich przyszłość przedstawia się bardzo świetlanie. Można złapać ich co wtorek podczas prowadzonej przez nich audycji Trance Around The World pomiędzy godziną 20 a 22 GMT na www.ministryofsound.com/radio.

„Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni zagrałem swój set bez jakiejkolwiek produkcji Above & Beyond. One brzmią święcie podczas audycji radiowej i rozkręcają ludzi na wszystkich parkietach. Myślę, że wszystkie wydawnictwa Anjunabeats są w mojej skrzyni”. – Armin van Buuren

„Stanowią świetny skład i wydali wiele fantastycznych nagrań”. – Paul van Dyk

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →