News

7 klasyków: Above & Beyond

Tych panów fanom trance’u nie trzeba przedstawiać, ale przed ich jutrzejszą wizytą w Polsce warto przypomnieć sobie najlepsze kawałki, jakie popełnili w swojej długiej karierze. To oczywiście nasz, subiektywny ranking, czekamy na Wasze propozycje – których numerów nie wspomnieliśmy, a Waszym zdaniem bardziej zasługują na TOP 7?1. Oceanlab – Sattelite (Above & Beyond Club Mix)  2004


Ich pierwszy występ w Polsce, podczas RMI Trance Xplosion pewnie większości z uczestniczących w tym wydarzeniu kojarzy się do dziś z tym właśnie numerem. Sięgali po niego wiele razy później, ale pierwszy raz zawsze jest najlepszy! Trancowy klasyk, bez dwóch zdań. Definicja uplifting trance’u w połączeniu z pajęczyną laserów równa się niezapomniane wspomnienia.


2. Above & Beyond pres. Tranquility Base – Surrender  2004


2004 to był ważny rok w ich karierze – trancowe eventy na całym świecie zdominowało kilka ich produkcji, w tym ta podpisane jako Tranquility Base. Pozornie prosty motyw główny zapada w pamięć i działa do dziś, nieśmiertelny kawałek skutecznie wprowadzający w  przysłowiowy „trans”.


3. Above & Beyond – Good For Me  2007/ Can’t Sleep 2006


Żeńskie wokale w muzyce trancowej to częsty element, ale takich jak w „Satellite” czy właśnie „Good For Me” próżno szukać w tej chwili. Brytyjskie trio od zawsze było dobre w komponowaniu linii wokalnych, tu mamy idealny przykład melodii, która chwyta za serce, wzrusza i pozwala zapomnieć o świecie albo zadedykować ją ukochanej/mu – bez ociachu. Ex eaquo wrzucamy 'Can’t Sleep’ – podobnie nastrojowy wokal i melodia, dla wielu z Was zapewne na równi z 'Good For Me’, a może nawet wyżej?4. Madonna – What It Fells Like For a Girl (Above & Beyond Remix)  2001


Przełom dla muzyki trancowej – remiks chłopaków tak spodobał się Madonnie, że wybrała ich wersję do teledysku, przez co oglądając MTV co kilka godzin słuchaliśmy „nowego kawałka Madonny”, który tak naprawdę był remiksem Above & Beyond. Wokalu zostawili odpowiednio niewiele, kilka doskonale dobranych dźwięków syntezatora załatwiło sprawę.


5. Above & Beyond – No One On Earth 2004


Największą furorę zrobił na świecie remiks Gabriel & Dresden, ale ich wersja jest też niczego sobie, poza tym to Tony z kolegami wysmażyli tę intrygującą melodię, którą trudno porównać do czegokolwiek innego. Słuchając tego numeru łatwo zrozumieć, skąd pewnego dnia na świecie nastąpił wielki boom na muzykę trance…


6. Above & Beyond Pres Tranquility Base – Oceanic  2007


To już był ten czas, kiedy od Above & Beyond fani oczekiwali tylko arcydzieł, więc niepozorny w gruncie rzeczy Oceanic wzbudził mieszane emocje – jedni pokochali, inni byli mniej lub bardziej rozczarowani. Śliczny motyw fortepianowy to jednak, nie da się ukryć, jedna z tych melodii, które zostaną na zawsze.


7. Above & Beyond – Tri-State   2005


Intro do świetnego albumu o tym samym tytule – nie ma beatu i basu, ale jest fortepian, smyki i klimat Above & Beyond. I przede wszystkim niesamowita melodia, przeszywająca i przypominająca nam, że brytyjskie trio to coś wiecej, niż kolejni trancowi wykonawcy. Daleko od światowej przeciętnej.


 


 
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →