Above & Beyond dj

Informacje o artyście

Above & Beyond są niewątpliwie jednym z najbardziej ekscytujących talentów na światowej scenie dance. Ich produkcje - często wydawane w własnym labelu Anjunabeats - stały się podstawowym narzędziem czołowych deejayów i ustanowiły poziom dla nowej generacji producentów muzyki trance. Above & Beyond, czyli Jono Grant, Tony McGuinness i Paavo Siljamäki, nagrywali pod wieloma różnymi pseudonimami wliczając Aalto, Free State, Nitromethane, OcenaLab, P.O.S., a ostatnio także i Tranquality Base.
Above & Beyond pierwotnie powstało w 2000 roku, kiedy to remiksowali "Home" Chakry dla wytwórni WEA.
Jono Grant i Paavo Siljamäki poznali się na Uniwersytecie Westminster i wystartowali z labelem Anjunabeats latem 1999 roku, kiedy to wydali "Anjunabeats Volume 1". Wielki utwór klubowy, który wsparli Pete Tong, Paul Oakenfold i Paul van Dyk.
Producent Tony McGiunness skontaktował się z Jono i Paavo, by pomogli mu w ukończeniu remiksu Chakry, gdy ten nadal pracował dla Warnera. Nazwę Above & Beyond ściągnęli ze strony internetowej i pod nią wspólnie zrobili remiks do końca. Mimo że byli jeszcze całkowicie nieznani w tamtym czasie, to i tak ich remiks okazał się na tyle ciekawszy od remiksów Roba Searla i Tiltu, że znalazł się na stronie A wydawnictwa winylowego, i po wsparciu ze strony Pete Tonga osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów.

Wkrótce do ich drzwi zapukało wiele dużych wytwórni, proponując interesujące oferty remiksowania. Aurora "Ordinary World", Fragma "Everytime", Armina Perpetuous Dreamer "The Sound Of Goodbye", i Adamski "In The City" nastąpiły bardzo szybko po sobie i rozpoczęły budowanie ich reputacji jako czołowych remikserów vocal trance'u.

Najbardziej znanym ich remiksem jest ten zrobiony do nagrania Madonny, "What It Feels Like For A Girl". Pierwotnie został zrobiony na próbę, ale rezultat zrobił tak duże wrażenie na Madonnie i jej męży Guyu Ritchiem, że zdecydowali się na nakręcenie klipu właśnie do wersji Above & Beyond.
Wraz ze wzrostem popularności projektu Above & Beyond, rosła także popularność ich labelu Anjunabeats. Stanowiło to idealną bazę dla ich licznych projektów: OceanLab (Above & Beyond plus Justine Suissa), Tranquality Base, Tongue Of God, Rollerball, a także Aalto, Free State, Nitromethane, czy P.O.S. Każde ich wydawnoctwo było ciepło przyjmowane przez elitę deejayską i klubowiczów na całym świecie.

Po dostaniu się do świata remikserów i stworzeniu wielu pseudonimów, nadszedł czas na wydanie ich własnej produkcji. Był nią utwór "Far From In Love", w którym zaśpiewała Kate Cameron. Nagranie to ukazało się w 2002 roku i wkrótce stało się klubowym hymnem.

W 2002 roku rozpczęli także swoją karierę deejayską. Ich debiut miał miejsce w Japonii przed 8000 ludzi zgromadzonych w Tokijskim klubie, a głównymi gwiazdami nocy byli Ferry Corsten i DJ Tiesto. Above & Beyond bardzo szybko rozpoczęli granie na całym świecie z rezydencją w brytyjskim klubie Passion na czele, występami w Gatecrasher, Godskitchen, a także trasami po Kanadzie, Singapurze, Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Danii, Estonii, Rosji, oraz USA.
Po zremiksowaniu nagrań Dido, Ferry Corstena i transowego klasyka - Delerium featuring Sarah McLachlan "Silence", ostatnio Above & Beyond są zajęci produkcją własnego materiału. Na rok 2005 planowane są ich kolejne single w ramach projektów Above & Beyond, Tranquality Base, a także OceanLab.

Z jednym z najlepszych labeli, najszybciej rozwijającą się audycją radiową, i rosnącą reputacją jako deejaye, ich przyszłość przedstawia się bardzo świetlanie. Można złapać ich co wtorek podczas prowadzonej przez nich audycji Trance Around The World pomiędzy godziną 20 a 22 GMT na www.ministryofsound.com/radio.

"Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni zagrałem swój set bez jakiejkolwiek produkcji Above & Beyond. One brzmią święcie podczas audycji radiowej i rozkręcają ludzi na wszystkich parkietach. Myślę, że wszystkie wydawnictwa Anjunabeats są w mojej skrzyni". - Armin van Buuren

"Stanowią świetny skład i wydali wiele fantastycznych nagrań". - Paul van Dyk

Aktualności

 • Kolejna odsłona „A State Of Trance Classics”

  Kolejna odsłona „A State Of Trance Classics”

  6 marca 2020, godz. 09:31komentarze (0)

  Kiedy myślimy o najsłynniejszych utworach z audycji ASOT, od razu przychodzi nam na myśl seria „A State Of Trance Classics”, której 14 już odsłona trafiła właśnie do sklepów i serwisów cyfrowych.

 • 100 klubowych utworów na 4 płytach CD!

  100 klubowych utworów na 4 płytach CD!

  1 października 2019, godz. 09:13komentarze (4)

  Szukacie najlepszych utworów na imprezę, trening lub mocniejszych brzmień do samochodu czy jazdy na rowerze? Przed Wami tegoroczna część „Trance 100”, wydawnictwa z największą porcją klubowego grania.

 • Kolejna odsłona kultowej serii Armina Van Buurena!

  Kolejna odsłona kultowej serii Armina Van Buurena!

  8 maja 2019, godz. 11:11komentarze (1)

  Już od 15 lat, co roku na przełomie kwietnia i maja, wielbiciele klubowych brzmień z wielką niecierpliwością wyczekują na najważniejszą muzyczną premierę sezonu. Czas na „A State Of Trance 2019”!

 • Oficjalny album A State Of Trance 900

  Oficjalny album A State Of Trance 900

  22 lutego 2019, godz. 11:27komentarze (1)

  Już jutro premierowe show, z okazji 900 epizodu legendarnej audycji radiowej Armina Van Buurena. Pod hasłem „Lifting You Higher”, ukazuje się również oficjalny album, który właśnie trafił do sklepów.

 • Najlepszy chillout na zimowe wieczory

  Najlepszy chillout na zimowe wieczory

  15 stycznia 2019, godz. 11:06komentarze (0)

  Wytwórnia Armina Van Buurena może pochwalić się naprawdę pokaźnym katalogiem muzyki downtempo. Najciekawsze utwory, możemy podziwiać na pierwszej odsłonie nowej serii składanek „Armada Winter Chill”.

 • Największe klubowe podsumowanie 2018 roku!

  Największe klubowe podsumowanie 2018 roku!

  17 grudnia 2018, godz. 00:15komentarze (11)

  Wyobrażacie sobie 105 utworów na dwóch płytach? Takiego wyczynu może dokonać tylko ten człowiek. Czas zakończyć ten rok kolejnym wspaniałym year mixem, przygotowanym przez samego Armina Van Buurena.

 • Taneczne przeboje na zimę 2018!

  Taneczne przeboje na zimę 2018!

  11 grudnia 2018, godz. 10:10komentarze (2)

  Prezentujemy składankę z najlepszymi, tanecznymi utworami na zimę. Jeżeli lubisz klubowe brzmienia i aktywnie spędzasz swój wolny czas, to ten unikalny zestaw przygotowany został właśnie dla Ciebie!

 • Kultowe klasyki z audycji A State Of Trance

  Kultowe klasyki z audycji A State Of Trance

  27 listopada 2018, godz. 12:07komentarze (4)

  Cztery płyty, po brzegi wypełnione najlepszymi utworami, co łącznie daje prawie pięć godzin klubowego grania! To wszystko na kolejnej części popularnej serii „A State Of Trance Classics”.

 • Najlepsze relaksujące utwory na tegoroczne lato

  Najlepsze relaksujące utwory na tegoroczne lato

  7 sierpnia 2018, godz. 08:31komentarze (1)

  Każdy z nas ma w swoim życiu chwile słabości, kiedy chcemy znaleźć czas tylko dla siebie. Oto kolejna odsłona naszej nowej serii, przy której odpoczniecie i wyrzucicie z głowy frapujące Was problemy.

 • ProLogic Music poleca: Taneczne przeboje na lato 2018!

  ProLogic Music poleca: Taneczne przeboje na lato 2018!

  6 czerwca 2018, godz. 15:15komentarze (1)

  Prezentujemy składankę z najlepszymi, tanecznymi utworami na lato. Jeżeli lubisz klubowe brzmienia i aktywnie spędzasz swój wolny czas, to ten unikalny zestaw przygotowany został właśnie dla Ciebie!

Artykułów (77)

1 2 3 4 5 6 7 8

Above & Beyond

 • Kraj: Wielka Brytania
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.aboveandbeyond.nu/v2/welcome.php

Pozycja w rankingu

4/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy

Imprezy promowane

ENJOY by Tom Forester

ENJOY by Tom Forester

17 grudniaPacha Poznań
This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

18 grudniaPacha Poznań
New Year's Eve 2022

New Year's Eve 2022

31 grudniaX-Demon Wrocław
A State Of Trance 1000 - Krakow

A State Of Trance 1000 - Krakow

12 marca 2022TAURON Arena Kraków
Dreamstate Europe 2022

Dreamstate Europe 2022

23 kwietnia 2022Arena Gliwice
Mamry Festival 2022

Mamry Festival 2022

29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

21 października 2022TAURON Arena Kraków

Imprezy

Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia