News

David Guetta: 'Następne kilka lat będzie najlepszymi latami dla muzyki tanecznej w historii’

David Guetta przy okazji jedynego w swoim rodzaju występu z Luwru w Abu Zabi udzielił wywiadu, w którym poruszył kilka naprawdę interesujących treści dotyczączych sceny klubowej, elektroniki i pandemii. Czytaj dalej!


Dobre strony pandemii?

David Guetta to międzynarodowa i jedna z najbardziej utytułowanych gwiazd muzyki elektronicznej. Współpracował już z niemal każdym największym DJ-em, włączając w to Martina Garrixa, Showtek czy Galantis. Współprace z największymi wokalistami również nie są mu obce. Znamy jego kawałki współtworzone z Usherem, Sią czy Samem Martinem.

Przeczytaj też: Znamy wyjątkowe miejsce noworocznego seta Davida Guetty

Zaraz przed nowym rokiem udzielił wywiadu, gdzie przekazuje garść ciekawych informacji. O dziwo, gdy większość osób skupia się na negatywach pandemii, Guetta postanowił pokazać nam jej dobre strony. Jak sam mówi, imprezy po pandemii są szalone jak nigdy: 
Myślę, że ludzie brali życie w taki sposób, w jaki było, za pewnik. Po Covid, imprezy są teraz rzeczywiście szalone. To zupełnie inna rzecz, kiedy wychodzimy na scenę to jest to dom wariatów.

Francuz skupił się również na stronie jaką EDM wnosi w relacje międzyludzkie w dobie pandemii: 

Myślę, że za każdym razem, gdy dochodzi do globalnego kryzysu, takiego jak pandemia Covid, muzyka taneczna pomaga ludziom zjednoczyć się i „zapomnieć o wszystkim […] Za każdym razem, gdy jest duży kryzys, jest to dobre dla muzyki tanecznej. Ludzie po prostu muszą zapomnieć o wszystkim i dobrze się bawić, odpuścić i tańczyć…

Co ciekawe dalej David prognozuje jak muzyka elektroniczna będzie wyglądać przez najbliższe kilka lat. Prognozy te są niezwykle pomyślne, według DJ-a w najbliższych latach EDM będzie tak dobry jak jeszcze nigdy dotąd: 

Z Covid, muzyka taneczna nie była już gorąca, ale teraz powraca tak silna. Myślę, że istnieje związek z ludźmi przechodzącymi kryzys i potrzebą zebrania się razem i zapomnienia o wszystkim. Następne kilka lat będzie najlepszymi latami dla muzyki tanecznej w historii.

Na sam koniec wywiadu David Guetta zdradza nam z kim marzy by współtworzyć w przyszłości. Okazuje się, że ową osobą jest Adele – niezwykle utalentowana brytyjska piosenkarka, której płyty wielokrotnie kryły się platyną. Co ciekawe dwójka muzyków ma ze sobą coś wspólnego: 

Mam marzenie, aby nagrać płytę z Adele. Jest to techniczne, ale rodzaj akordów, które ona uwielbia, są dokładnie takie same, jak te, które ja uwielbiam.

Cały wywiad przeprowadzany był zaraz przed noworocznym koncertem DJ-a z Luwru w Abu Zabi. Całość dostępna jest już teraz na platformie YouTube. Zapraszamy na seans! 


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →