News

Daft Punk zaprezentuje swoje niewydane piosenki na 10-lecie albumu

Z okazji 10-lecia albumu Random Access Memories otrzymamy od duetu Daft Punk specjalną wersję deluxe, w której znajdą się nie byle jakie utwory. Co Thomas i Guy-Manuel mieli w zanadrzu już od dłuższego czasu? Czy już niedługo będziemy świadkami powrotu francuskiego zespołu? Ile "nowego" materiału otrzymamy z tej okazji? Sprawdźmy to!

Daft Punk świętuje 10 lat ostatniego albumu

Na samym początku trzeba sobie powiedzieć jedno. Random Access Memories to na ten moment album legendarny. Wydany 17 maja 2013 roku krążek podbił listy przebojów na całym świecie i po dziś dzień nie opuścił zestawień sprzedażowych w Australii czy Stanach Zjednoczonych. W Polsce płyta zdobyła status podwójnej platyny sprzedając się w ilości ponad 40 tysiecy sztuk. Według statystyk najlepsze wyniki projekt ten wyrobił właśnie w USA, gdzie rozeszło się milion jego kopii.

Polska była jednym z niewielu krajów na świecie, gdzie Random Access Memories nie dotarło na szczyt list sprzedażowych. W zestawieniu ZPAV francuskim album znalazł się tuż za podium. W innych krajach album był pożądany jak złoto, ale właściwie dlaczego? Za wydanie z 2013 roku duet otrzymał w sumie pięć nagród Grammy! Stał się jednym z najlepiej ocenianych krążków w historii muzyki elektronicznej.

Przeczytaj również: Zmarł reżyser legendarnych teledysków zespołu Daft Punk

Na oryginalnej odsłonie albumu znalazło się trzynaście piosenek, które starczały na 75 minut. Wśród nich znalazł się niepowtarzalny hit w postaci Get Lucky, jego duchowy następca – Lose Yourself To Dance czy klimatyczne Instant Crush. Na specjalnej wersji płyty na rynek japoński znalazła się jeszcze jedna produkcja pt. Horizon. Random Access Memories jest po dziś dzień uważany za największy sukces francuskiej grupy.

W produkcji krążka uczestniczyło w sumie kilkadziesiąt osób, lecz głównymi kompozytorami są oczywiście Thomas Bangalter oraz Guy-Manuel de Homem-Christo. W procesie tworzenia Random Access Memories brały jednak udział takie gwiazdy jak Pharrell Williams, Todd Edwards oraz Julian Casablancas. Czy na wersji Deluxe RAM znajdą się jeszcze inne postacie ze świata mainstreamu?

Specjalna wersja deluxe czyli 10th Anniversary Edition będzie zawierać w sobie w sumie 22 pozycje. Znajdą się wśród nich takie numery jak Horizon z japońskiej edycji, a także tracki, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. „Nowego” materiału starczy na dodatkowe 35 minut czyli w sumie około dwie godziny. W skład nowej odsłony Random Access Memories od Daft Punk wejdą nieukończone projekty z lat 2012-2013 czyli m.in. Infinity Repeating, Prime, GL czy LYTD. W tej chwili przypomnimy sobie jednak pierwszą wersję RAM. Premiera tej odsłony odbędzie się 12 maja!

Przypomnijmy sobie genialny albumu Daft Punk z 2013 roku!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →