News

Co dalej za Skrillexem? W jakim kierunku zmierza autor „Recess” i czy wróci do regularnego grania?

Sonny Moore aka Skrillex to człowiek, który wzniósł muzykę elektroniczną na poziom nieznany nikomu wcześniej. Wraz z pandemią koronawirusa, kiedy przestały odbywać się festiwale, również zaginęły informacje na temat nowego albumu artysty, a tym bardziej na temat jego powrotu na scenę. Jak wiele Sonny ma nam do pokazania. Czy jego powrót jest faktycznie tak odległy?


Codzienność w świetle reflektorów

Sonny Moore, znany jako Skrillex, w ostatnim czasie nie był zbyt aktywny. Kopiąc nieco głębiej, możemy jednak znaleźć informacje, które idealnie się do tego odnoszą. Lata 2010-2013 były dla Sonny’ego zdecydowanie najcięższe pod względem liczby koncertów, gdzie w 2011 roku wystąpił on ponad 120 razy w najróżniejszych zakątkach świata, gdzie w każdym został bardzo dobrze zapamiętany. Takim był jego występ w 2015 roku w Polsce, kiedy to dosłownie zawładnął Centrum Stocznia Gdańska, czego efektem były tłumy skaczących i mdlejących z nadmiaru emocji ludzi. 

Przeczytaj także: Minęło 8 lat od premiery debiutanckiego albumu Skrillexa. Co stało się z jego karierą po “Recess”?

Wraz z dużą liczbą występów w parze z nimi idzie masa wywiadów, a te wiadomości, które przedostaną się do internetu, nie zginą. Przekopując się przez tonę informacji, znalazłem ciekawy wątek, kiedy to podczas wywiadu z 2013 roku, w którym padały pytania delikatnie wchodzące w prywatną sferę artysty, odpowiedział, że nie lubi się skupiać wyłącznie na muzyce, kiedy jest z kimś w związku, a jak dobrze wiemy, od dwóch lat ma nową dziewczynę, z którą, pomimo codziennej dawki oczekiwań serwowanych przez fanów z całego świata, stara się wieść spokojne życie. Może to jednak niewiele mówić. Mając wokół siebie masę ludzi obserwujących każdy najmniejszy ruch, człowiek z czasem nie wytrzymuje i szuka powrotu do normalności, której niezwykłym zachwianiem była pandemia koronawirusa.
Pandemia, paraliżując segment festiwalowy gospodarki większości państw, znacząco wpłynęła na samopoczucie każdego, w tym bohatera tego artykułu. Mimo braku koncertów i wydarzeń spora część znanych producentów zaczęła szukać możliwości na interakcję ze swoimi fanami poprzez różnego rodzaju rozmowy czy transmisje na żywo. Sonny również podążył za tym i wielu zaskoczyła transmisja jego rozmowy z Virtual Riotem, którzy w tamtym okresie mocno się zżyli i zostali przyjaciółmi, czego efektem jest ich wspólna kompozycja utworu 2 Much z albumu Justina Biebera Justice, która otrzymała nominację do nagrody Grammy!

Justin Bieber – 2 Much, sprawdź

Powrót nie taki odległy, jak mogłoby się wydawać

Półtora miesiąca temu dostaliśmy informację na temat tego, że Skrillex będzie jednym z głównych headlinerów zamykających Sunset Music Festival 2022, który odbędzie się w dniach 27-30 maja na Florydzie. Jest to świetna informacja, która łączy nieco elementy układanki tworzonej przez użytkowników reddita na przestrzeni ostatnich lat. Społeczność portalu reddit niejednokrotnie pokazała swój potencjał w kwestii wyszukiwania informacji czy dogłębnych dyskusji skupiających się na konkretnych wątkach, w tym w temacie powrotu Sonny’ego na scenę, a ten nie jest taki odległy, jak wielu osobom może się wydawać. 
Do tej pory, pomimo fali fake newsów pojawiającej się co jakiś czas, nie mieliśmy wiarygodnego punktu zaczepienia, jednak w jednym wątku na początku tego roku wyciekła informacja, jakoby Skrillex miał pojawić się w maju na scenie, a z końcem roku powinniśmy zobaczyć go w nieco większym wydaniu. Jak widać, część tego już się sprawdziła i z każdym kolejnym tygodniem pojawiają się nowe wątki na temat niego, jak i jego współprac, których przez minione lata powstało całkiem sporo.

Dużo świeżej muzyki od Skrillexa i jego przyjaciół

W ciągu minionych dwóch lat, mimo niewielkiej aktywności ze strony artysty, społeczność wyciągnęła z nich tyle informacji, ile tylko była w stanie, w tym informacji na temat wielu współprac artysty (ta liczba potrafi zszokować). Wśród oficjalnie zagranych ponad 20 kooperacji znajdziemy takie nazwiska jak Salvatore Gannaci, Ekali, Valentino Khan, Virtual Riot czy Crankdat, jednak co najważniejsze  aktywnie pracuje on również z Diplo nad powrotem legendarnego projektu Jack U! Wraz z nimi powstało wiele spekulacji na temat następcy Recess i tego, jak miałby ten album wyglądać, bo mając w zanadrzu tak dużą liczbę gotowych projektów, nie lada wyzwaniem byłoby wybrać z nich 20 najlepszych, jednak mimo to możemy być pewni, że Skrillex nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wróci z muzyką, która najlepiej odda jego prawdziwy charakter.

Skrillex & Diplo – Mind feat. Kai, posłuchaj

Sprawdź także:


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →